رییس بنیاد نخبگان استان یزد:
گسترش حمایت‌ از مستعدان‌برتر از ملزومات دستگاه‌های استانی است

سید مهدی کلانتر گفت: گسترش حمایت‌ از مستعدان‌برتر یکی از ملزومات امروز استان است که باید در سایه هم‌افزایی و تعامل بین‌دستگاهی محقق شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست مشترک بنیاد نخبگان استان یزد و کمیته امداد امام‌خمینی به منظور بررسی راه‌های تعامل و همکاری بیشتر و استفاده از ظرفیت‌های موجود برای حمایت از استعدادهای‌برتر استان، برگزار شد.

در این نشست، سید مهدی کلانتر؛ رییس بنیاد نخبگان استان یزد گفت: گسترش حمایت‌های مادی از مستعدان‌برتر یکی از ملزومات امروز استان است که باید در سایه هم‌افزایی و تعامل بین‌دستگاهی محقق شود.

شجاعان؛ مدیرکل کمیته امداد استان نیز در این نشست گفت: کمیته امداد استان ۳۷۰۰ دانش‌آموز و ۱۵۰۰ دانشجو تحت پوشش دارد که ازین تعداد حدود ۱۰۵ نفر به عنوان مستعد از حمایت‌های ویژه این کمیته بهره‌مند هستند.

وی افزود: کمیته آمادگی دارد در قالب تعامل با بنیاد نخبگان استان، از ایده‌پردازان و مخترعان یزدی با اعطای تسهیلات مادی و معنوی و کمک به راه‌اندزی کسب‌وکار حمایت کند.

شجاعان اضافه کرد: کمیته امداد استان یزد در طول سال برنامه‌های فرهنگی بسیاری نیز برگزار می‌کند و آمادگی دارد این برنامه‌ها را در قالب همکاری و مشارکت با بنیاد نخبگان استان گسترش دهد.

لازم به ذکر است، در این نشست مقرر شد به منظور حمایت از ایده‌پردازان، مخترعان و نخبگان، مرکز نیکوکاری نخبگان کارآفرین در استان یزد راه‌اندازی شود که این موضوع برای پیگیری در دستورکار این دو نهاد قرار گرفت.

 

تاریخ انتشار : 1399/05/14
کد : 99991
تعداد بازدید: 471