چهارشنبه 7 آبان 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری/
نخستین رویداد توسعه فناوری برق برگزار می‌شود

نخستین رویداد توسعه فناوری در صنعت برق با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت نیرو برگزار می‌شود. یکی از محورهای این رویداد مسئله پیک‌سایی است.

رویداد «توسعه فناوری در صنعت برق» با هدف پاسخگویی به نیازهای فناورانه صنعت برق کشور با استفاده از توانمندی و ظرفیت شرکت‌های دانش بنیان و فناور برگزار می‌شود.  ایجاد همکاری تجاری بین این شرکت‌ها و مجموعه‌های بزرگ صنعتی حوزه برق، یکی دیگر از اهداف محوری این رویداد است.

مدیریت تقاضا

در این گردهم‌آیی 2 روزه که در تاریخ 5 و 6 اسفند ماه 1398 در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار می شود، بخشی از نیازمندی‌های صنعت برق کشور در حوزه‌های تولید، انتقال و توزیع معرفی خواهند شد.

همچنین شرکت‌ها و فناورانی که بهترین پیشنهادها و راهکارهای فناورانه را برای حل مسائل مطرح شده ارائه کنند، فرصت همکاری تجاری با شرکت‌های زیرمجموعه وزارت نیرو را خواهند یافت.

یکی از محورهای مهم این رویداد مساله پیک­­ سایی (مدیریت تقاضا و بار در ساعات اوج مصرف برق) است. پاسخگویی بار یا پاسخگویی تقاضا، مجموعه اقداماتی هستند که برای تغییر الگوی مصرف برق به منظور بهبود قابلیت اطمینان شبکه و جلوگیری از جهش قیمت‌ها، خصوصاً در ساعات پیک اجرا می‌شوند.

ایده عملیاتی

مخاطبان این بخش از رویداد علاوه بر شرکت‌های دانش بنیان و فناور صنعت برق، شامل کلیه افراد، دانشگاهیان، متخصصان و حتی شرکت‌های فعال در حوزه‌های غیر مرتبط (به ویژه شرکت‌های با مخاطبان زیاد، نظیر پلتفرم‌های اینترنتی) می‌باشند که امکان ارائه هر نوع ایده عملیاتی برای مدیریت مصرف برق در ساعات پیک را دارند.

با توجه به هماهنگی انجام شده بین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و وزارت نیرو، ایده‌ها و پیشنهادات در این خصوص طی مدت مشخص بعد از رویداد جمع آوری و در صورت دارا بودن قابلیت اجرا پیش از تابستان 99 با مشارکت ارائه دهنده پیشنهاد عملیاتی خواهند شد.

بخش‌های اصلی رویداد

نمایشگاه نیازمندی‌های صنعت برق و توانمندی‌های شرکت‌های دانش بنیان و نشست‌های معرفی نیازهای فناورانه صنعت برق و جلسات حاشیه ای B2B از جمله بخش‌های اصلی این رویداد محسوب می‌شوند.

همچنین نشستهای مذاکره تجاری با هدف همکاری‌های فناورانه و نشست‌های انتقال تجربه بین شرکت‌های دانش بنیان نیز از جمله دیگر بخش‌های پیش بینی شده در این رویداد محسوب می‌شوند.

به منظور تسهیل همکاری‌های فناورانه بین شرکت‌های دانش بنیان و شرکت‌های بزرگ فعال در حوزه نیرو، بسته‌های حمایت مالی نیز در نظر گرفته شده است

علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت توسعه زیست بوم نوآوری حوزه انرژی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مراجعه کنند.

تاریخ انتشار : 1398/11/21
کد : 99106
تعداد بازدید: 254

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601