رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی بوشهر:
فرانگری، سرمایه‌های اجتماعی را به موتور توسعه تبدیل می‌کند

کشمیری با اشاره به ضرورت حمایت از اجتماع نخبگانی، گفت: فرانگری بنیاد ملی نخبگان باعث می­شود سرمایه اجتماعی موتور محرک جامعه می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ مراسم تودیع و معارفۀ رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر با حضور معاون سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان برگزار شد.

کشمیری، رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی بوشهر با اشاره به لزوم حمایت از نخبگان، آنان را سرمایه‌های اجتماعی دانست و گفت: فرانگری بنیاد ملی نخبگان باعث می­شود سرمایه اجتماعی موتور محرک جامعه می­شود.

مصلح؛ رئیس دانشگاه خلیج فارس نیز با اشاره به ضرورت شبکه‌سازی بین بخش­‌های مختلف، گفت: ویژگی تیم بودن، همکاری مشترک و مشارکت مجموعه بازیگران این عرصه با هم برای توسعه استان بوده است؛ در این نگاه تمام جامعۀ علمی استان یک تیم را تشکیل می‌دهند.

اخلاقی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان بوشهر نیز با بیان اینکه منشا رویش بنیاد ملی نخبگان اراده رهبر فرزانه انقلاب است، گفت: این بنیاد یک نهاد فرابخشی است که اثرگذاری بی‌نظیری در توسعۀ کشور دارد.

وی افزود: دانش آموزان و مجموعه آموزش‌وپرورش به عنوان ایستگاه نخست نخبه‌پروری، اعضای هیئت‌علمی و دانشگاه‌ها و پارک فناوری به عنوان نهاد توانمندساز، سرآمدان و نخبگان حوزه‌های مختلف، همگی شبکه‌ای هستند که می‌توانند توسعۀ استان را رقم بزنند.

در بخش دیگری از این نشست، نبی‌پور؛ برگزیدۀ جایزۀ علامه طباطبایی نیز گفت: در آینده چیدمان نهادهای آموزش عالی و آموزش ابتدایی باید به‌گونه­ای باشد که مردم­سالاری محور فعالیت‌های حوزه‌های علمی باشیم.

وی در پایان با بیان اینکه یکی از مجراهای پیشرفت و توسعه، مردمی کردن علم است، افزود: باید در عرصه های مختلف هرمی درست شود که در قلبش توسعه پایدار محور اصلی باشد.

تاریخ انتشار : 1398/10/02
کد : 98836
تعداد بازدید: 757