با حضور سورنا ستاری:
خط تولید آبگرمکن و آب‌شیرین‌کن خورشیدی افتتاح شد

معاون علمی و فناوری صبح امروز و در سفر به استان اصفهان خط تولید آب‌شیرین‌کن و آبگرمکن خورشیدی "ایران ساخت" یک شرکت فناور داخلی را افتتاح کرد. با افتتاح این خط تولید، راه ورود انرژی‌های سبز به ساختمان‌ها و منازل با کمک فناوری بومی باز می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان، فعالان زیست بوم نوآوری استان اصفهان امروز 30 آذرماه دستاوردهای خود را به ‌سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ارائه می کند.

در نخستین بخش از سفر یک روزه معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به اصفهان، شرکت خط تولید آبگرمکن و آب شیرین‌کن‌های خورشیدی "ایران ساخت" افتتاح شد. شرکت دانش بنیان فناوری های سبز آویسا که این طرح فناورانه را اختراع و تجاری سازی کرده است، خط تولید این محصولات دانش بنیان را در اصفهان راه اندازی کرده است که این کارخانه با حضور ستاری افتتاح و به بهره برداری می رسد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری همچنین از محصولات فناورانه شرکت صنایع الکترونیک ایران(صاپا) بازدید می کند. این شرکت به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکننده‌های محصولات بازار الکترونیک کشور به شمار می رود و بیش از 4000 نیروی انسانی را در حوزه های گوناگون به کار گرفته است.

بازدید از دستاوردهای نوآورانه دانشگاه صنعتی اصفهان، بخش دیگری از سفر یکی روزه ستاری به اصفهان خواهد بود. در این بازدید معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و مسئولان دانشگاه صنعتی اصفهان درباره توسعه فعالیت‌ های فناورانه و نوآورانه این دانشگاه گفت‌وگو می کنند.

در بخش دیگری از این سفر یک روزه، تعدادی از شرکت‌های دانش بنیان دستاوردها و توانمندی‌هایشان را به معاون علمی و فناوری رییس جمهوری ارائه می کنند.

آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان اصفهان میزبان ستاری و همراهان وی خواهد بود و در خصوص توانمندی نیروی انسانی، زیست بوم نوآوری و حمایت از ایده های نوآورانه برای رونق اقتصاد دانش بنیان گفت و گو می کنند.

شرکت در نشست شورای اقتصاد مقاومتی استان تهران و حضور در جمع فعالان اقتصادی استان اصفهان، پایان بخش سفر یک روزه معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و همراهان وی خواهد بود.

پایان پیام/24

تاریخ انتشار : 1398/09/30
کد : 98817
تعداد بازدید: 726