چهارشنبه 30 مهر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

با حضور 40 عضو هیئت‌علمی دانشگاه شیراز/
رویداد استارت‌آپ ویکند شیراز برگزار شد

رویداد استارت‌آپ ویکند شیراز با همکاری بنیاد نخبگان فارس و دانشگاه شیراز برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ رویداد استارت‌آپ ویکند با مشارکت بنیاد نخبگان استان فارس، مرکز کارآفرینی دانشگاه شیراز و پارک علم‌وفناوری فارس، به مدت دو روز و با حضور 7 تیمِ متشکل از اعضای هیئت‌علمی دانشگاه شیراز برگزار شد.

در این رویداد که با موضوعات مختلف و متنوع دانشگاهی برگزار شد، تیم‌ها پس از شرکت در کارگاه‌های آشنایی با کارِ گروهی و نحوه ایجاد بوم کسب‌و‌کار، وارد فاز عملیاتی شدند و توانستند ضمن رسیدن به نتایج مدنظر، به پارک علم‌وفناوری استان فارس راه یابند.

حبیب شریف؛ رئیس بنیاد نخبگان فارس در همین رابطه، گفت: به دلیل تغییر و تحولی که در جهان در حوزه علوم و فناوری ایجاد شده است، تغییر نگرش استادان و مسئولان دانشگاه و سوق‌دهی آنان به سمت حوزه‌های کاربردی امری ضروری است.

وی افزود: نگرش سنتی مسئولان و دانشگاهیان مانع از شکل‌گیری زیست‌‎بوم فناوری است؛ بنابراین ترویج مفاهیم کارآفرینی و اصلاح نگرش‌های سنتی به حوزۀ علم، یک وظیفه و رسالت مهم است.

شریف ادامه داد: امید است استادان جوان حاضر در این رویداد، دیگر اعضای هیئت‌علمی دانشگاه را نیز برای شرکت در استارت‌آپ‌ها ترغیب و تشویق کنند.

لازم به ذکر است، آشنایی با تجاری‌سازی ایده‌های فناورانه در محیط دانشگاه، زمینه‌سازی برای راه‌اندازی شرکت نوپا و حرکت به سمت تولید و ارائۀ محصولات و خدمات نوآورانه و فناورانه، از مهمترین اهداف این رویداد استارت‌آپ ویکند بود.

 

 

تاریخ انتشار : 1398/09/12
کد : 98719
تعداد بازدید: 465

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601