سه شنبه 4 آذر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رئیس بنیاد نخبگان استان خراسان‌جنوبی:
مستعدان‌برتر انگیزۀ بالایی برای نقش‌آفرینی در جامعه دارند

احمدی‌زاده گفت: سرآمدان و مستعدان‌برتر انگیزۀ بالایی برای نقش‌آفرینی در حوزه‌های مورد نیاز دارند که باید از این توان به بهترین شکل بهره برد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ سید سعیدرضا احمدی‌زاده؛ رئیس بنیاد نخبگان استان خراسان‌جنوبی استفاده از ظرفیت نخبگان را لازمۀ توسعۀ پایدار دانست و گفت: خوشبختانه سرآمدان و مستعدان‌برتر استان انگیزۀ بالایی برای نقش‌آفرینی در حوزه‌های مورد نیاز دارند که باید از این توان به بهترین شکل بهره برد.

وی با اشاره به لزوم افزایش هم‌افزایی بین‌دستگاهی، افزود: تشکیل اتاق فکر، اولویت واگذاری طرح‌های پژوهشی استان به نخبگان، تشکیل کارگروه رفع موانع شرکت‌های دانش‌بنیان، حمایت از رویداد همنت محصولات استراتژِک استان و اولویت خرید از شرکت‌های دانش‌بنیان استان و همچنین تشکیل صندوق نوآوری و شکوفایی، از مهمترین مواردی است که به تازگی در نشست با استاندار به تصویب رسیده است.

احمدی‌زاده ادامه داد: احصاء قوانین دانش‌بنیان و ابلاغ آن به دستگاه‌های اجرایی می‌تواند نقش بسزایی در توسعۀ استان داشته باشد. واگذاری آینده پژوهی استان در قالب طرح و ذیل کارگروه‌های آموزش‌وپرورش به نخبگان و استعدادهای‌برتر و ارائۀ طرح‌‎های مهم آماری، اقتصادی، پژوهشی و مطالعاتی به نخبگان در قالب جذب آنان، از دیگر مواردی است که می‌تواند زمینه‌ساز اثرگذاری بیشتر نخبگان بومی شود.

رئیس بنیاد نخبگان استان خراسان‌جنوبی در پایان خاطرنشان کرد: این بنیاد آمادگی دارد تا با همکاری بنیادهای نخبگان استان‌های دیگر، طرح توسعۀ روستایی را اجرا کند.

تاریخ انتشار : 1398/09/06
کد : 98687
تعداد بازدید: 330

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601