رئیس بنیاد نخبگان استان خراسان‌شمالی:
رابطه نظام‌مند جامعه علمی با صنایع، لازمۀ توسعۀ بومی است

بخشی گفت: ارتقاء جایگاه استان در حوزه‌های مختلف و زمینه‌سازی برای پیشرفت همه‌جانبه، بدون وجود رابطه نظام‌مند جامعه علمی با صنایع امکان‌پذیر نخواهد بود.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای راه‌اندازی سرای نوآوری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد بجنورد به منظور زمینه‌سازی برای حمایت بیشتر از اجتماع نخبگانی و دانشگاهی، نشست مشترک بنیاد نخبگان استان خراسان‌شمالی با مسئولان این دانشگاه برگزار شد.

در این نشست، بخشی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان خراسان‌شمالی ضمن اشاره به ضرورت حمایت بیشتر از مستعدان‌برتر و دانشجویان برای حضور در عرصه‌های واقعی علم و فناوری، گفت: نگاه تخصصی به مسائل و رجوع به متخصصان برای حل آنها، یکی از ملزومات اثرگذاری جامعۀ دانشگاهی کشور است.

وی با تأکید بر لزوم گسترش ارتباط بنیاد نخبگان استان با نهادهای علمی، فناوری و صنعتی، این مهم را یکی از ارکان توسعۀ استان دانست و افزود: ارتقاء جایگاه استان در حوزه‌های مختلف و زمینه‌سازی برای پیشرفت همه‌جانبه، بدون وجود رابطه نظام‌مند جامعه علمی با صنایع امکان‌پذیر نخواهد بود.

در بخش دیگری از این نشست، صمدی؛ رئیس مرکز رشد دانشگاه بیرجند نیز به بیان شرایط و اهداف راه‌اندازی سرای نوآوری در محیط دانشگاه پرداخت و گفت: برقراری رابطه با دستگاه‌های اجرایی و صنایع استان و همچنین نیازسنجی، از جمله اهداف اصلی این مرکز در فاز اولیه راه‌اندازی است.

 

تاریخ انتشار : 1398/08/27
کد : 98624
تعداد بازدید: 376