دوشنبه 28 مهر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

رییس بنیاد نخبگان استان چهارمحال‌و‌بختیاری:
حل مشکلات مادی و معنویِ مسیر نخبگانی راه‌گشای بسیاری از مشکلات کشور است

بنیادیان با تأکید بر لزوم نهادینه شدن فرهنگ وقف علمی میان اقشار مختلف جامعه، گفت: فراهم کردن مسیر نخبگانی و حل مشکلات مادی و معنوی آنان راه‌گشای بسیاری از مشکلات کشور است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستاي ترویج فرهنگ وقف علمی در جامعه و با هدف تقدیر و قدرشناسي از دانش‌آموزان مستعد، جایزه امام صادق علیه‌السلام به دانش‌آموزان مناطق کم‌برخوردار استان چهارمحال‌و‌بختیاری با همكاري بنیاد نخبگان استان و اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان چهارمحال‌وبختیاری اعطاء می‌شود.

در مراسم رونمایی از این جایزه که با حضور استاندار چهارمحال‌وبختیاری، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس‌شورای‌اسلامی، رئیس بنیاد نخبگان استان چهارمحال‌وبختیاری و رئیس اداره‌کل حوزۀ وقف و امور خیریه برگزار شد، مجتبی بنیادیان؛ رییس بنیاد نخبگان استان چهارمحال‌و‌بختیاری گفت: بنیاد نخبگان استان با اهتمام اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان در راستای ترویج فرهنگ علم و فناوری در جامعه، جلسات متعددی را برگزار کرده که در همین راستا فرهنگ وقف در حوزه علم و فناوری به کمک خیرین و واقفان می‌تواند مشکلات اشتغال نخبگان را برطرف کند، که این مهم یکی از راه‌هاي نهادينه‌کردن فرهنگ نخبگاني و شاخصه‌هاي توسعه‌يافتگي است.

وی افزود: اعطاء جایزه امام صادق علیه‌السلام نه‌تنها موجب تشویق دانش‌آموزان مستعد کم‌برخوردار می‌شود؛ بلکه می‌تواند به عنوان الگوی برای نوجوانان و جوانان معرفی شوند.

بنیادیان یادآور شد: همکاری‌های دو جانبه بنیاد نخبگان و اداره‌كل اوقاف و دستگاه‌های علمی و پژوهشی استان می‌تواند در ترویج و اشاعه فرهنگ وقف در عرصه علم و فناوری، تقویت زیرساخت‌های توسعه فناوری و حمایت از مستعدان و ایده‌پردازان چشم‌انداز خوبی برای جامعه علمی کشور به همراه داشته باشد.

رییس بنیاد نخبگان استان چهارمحال‌و‌بختیاری با تأکید بر نهادینه شدن فرهنگ وقف علمی در بین اقشار مختلف جامعه، گفت: فراهم کردن مسیر نخبگانی و حل مشکلات مادی و معنوی آنان راه‌گشای بسیاری از مشکلات کشور است.

بنیادیان خاطرنشان کرد: تخصیص موقوفات به مراکز علم و فناوری و جامعه نخبگانی منجر به تقویت اکوسیستم کارآفرینی و به بار نشستن ایده‌های نوآورانه خواهد شد.

تاریخ انتشار : 1398/08/19
کد : 88589
تعداد بازدید: 391

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601