مستعدان‌برتر گلستانی با مهارت تفکر مثبت آشنا شدند

کارگاه مهارت تفکر مثبت با هدف توانمندسازی مستعدان‌برتر در حوزه‌های فردی و اجتماعی به همت بنیاد نخبگان استان گلستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌‍رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای زمینه‌سازی برای رشد همه‌جانبه شخصیت مستعدان‌برتر، کارگاه مهارت تفکر مثبت با هدف توانمندسازی مستعدان‌برتر در حوزه‌های فردی و اجتماعی و ارتقاء سطح سلامت روانی، به همت بنیاد نخبگان استان گلستان برگزار شد.

در این کارگاه که با حضور مستعدان‌برتر و خانواده‌های آنان برگزار شد، شرکت‌کنندگان با مقوله تفکر مثبت و اثرات آن در زندگی فردی و اجتماعی و همچنین تکنیک‌های مثبت‌اندیشی آشنا شدند.

این دوره در دو بخش کارگاهی و حضوری برگزار شد و عناوینی همچون تعریف تفکر مثبت و منفی، پیامدهای تفکر مثبت و منفی، ویژگی افراد مثبت‌نگر و منفی‌نگر، مهارت‌های ذهنی مثبت‌اندیشی و تقویت تفکر مثبت، از مهمترین سرفصل‌های این کارگاه بود.

در بخش دیگری از این کارگاه، هر یک از شرکت‌کنندگان به مدت 45 دقیقه به‌صورت انفرادی پیرامون مباحث مطرح‌شده مشاوره دریافت کردند.

لازم به ذکر است، كارگاه‌هاي آموزشي مشاوره برنامه‌اي است با هدف پيشگيري از آسيب‌هاي فردي و اجتماعي، ارتقاء سطح سلامت روان و كسب مهارت‌هاي زندگي، توسط بنياد ملي نخبگان كشور طراحي و تدوين شده است و عناوين كارگاه‌هاي مهارت‌آموزي با تأکید بر مهارت‌های ده گانۀ سازمان بهداشت جهانی و با هدف پيشگيري از ابتلا به آسيب‌ها و مسايل فردي-اجتماعي در زمینه‌هاي تحصيلي، شغلي، خانوادگي، اجتماعي و سلامت روان، در نظر گرفته شده است.

 

تاریخ انتشار : 1398/08/06
کد : 88529
تعداد بازدید: 572