دوشنبه 28 مهر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری خبر داد :
بیش از 2000 شرکت دانش بنیان از معافیت مالیاتی برخوردار شدند

دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان می‌گوید: برای حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان برنامه‌های متنوعی از جمله تخصیص معافیت‌های مالیاتی منظور شده است، در این راستا بیش از 2000 شرکت دانش‌بنیان برای استفاده از معافیت مالیاتی سال مالی 97 معرفی شده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان، پرویز کرمی ضمن اشاره به برخورداری شرکت های دانش بنیان از حمایت های مندرج در قانون گفت : این شرکت ها از انواع تسهیلات و مشاوره های تخصصی نیز برخوردارند ، این بسته های حمایتی با این هدف تدوین شده اند تا این شرکت ها بتوانند با عبور از مشکلات، به ثبات در تولید دست یابند.

مشاور رئیس بنیاد ملی نخبگان افزود : معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور ، رایزینی ها و تفاهم نامه های بسیاری را طی این سالها پی گیری کرده است تا قوانین حمایت از شرکت های دانش بنیان به شکل مطلوب تری اجرا شود ، این تلاشها باعث فراهم شدن تسهیلات بیشتری برای شرکت های دانش بنیان شده است .

وی افزود : معافیت های مالیاتی مذکور با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان امور مالیاتی در نظر گرفته شده اند تا این شرکت ها بتوانند با استفاده از از این ظرفیت ها ، به شکلی ساده‌تر مسیر حرکت به سوی یک بنگاه اقتصادی رشد یافته را طی کنند. مشاور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور در ادامه اظهار کرد : بر این اساس و برابر قانون حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان، درآمد مشمول مالیات شرکت های دانش بنیان که در اثر قراردادها و فعالیت های تحقیق و توسعه حاصل شده و یا آنکه به خاطر تجاری سازی محصولات حوزه فناوری های برتر به وجود آمده است از مالیات بر درآمد معاف خواهد بود.

فهرست سال 97

کرمی تعداد شرکت های مشمول معافیت را 2281 مورد اعلام کرد و گفت : بر اساس قانون « حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات » ، درآمد شرکت ها و موسسات دانش بنیان می تواند با تایید معاونت علمی به مدت 15 سال از موضوع ماده 105 قانون مالیات های مستقیم معاف شود .

دبیر ستاد توسعه فرهنگ علم، فناوری و اقتصاد دانش بنیان : با توجه به اینکه ماهیت فناوری همیشه در حال تغییر و تحول است و برخی تولیدات دانش بنیان پس از مدتی به مرحله رواج و تسری تولید می رسند و پیچیدگی های فنی آنها کاهش می یابد، کارگروه ، هر ساله با رصد و پایش این محصولات، فهرست را با واقعیت های موجود در عرصه فناوری کشور منطبق می سازد.

تاریخ انتشار : 1398/08/01
کد : 88508
تعداد بازدید: 594

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601