دوشنبه 16 تیر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

در کارگاه اصول کسب‌وکار مطرح شد:
شناخت مشتری، مهمترین بخش ایده کسب‌وکار است

کارگاه آموزشی «اصول کسب‌وکار» با حضور جمعی از مستعدان‌برتر همکار در طرح شهید احمدی‌روشن برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای اجرای برنامه‌های توان‌افزایی و مهارت‌آموزی مستعدان‌برتر با محوریت کارآفرینی، کارگاه آموزشی «اصول کسب‌وکار» با حضور جمعی از مستعدان‌برتر همکار در طرح شهید احمدی‌روشن برگزار شد.

در ابتدای کارگاه، سید حمیدرضا علوی؛ مدرس کارگاه در خصوص اجزای طرح کسب‌و‌کار و اقدامات لازم برای پیشبرد آن مطالبی را بیان کرد و گفت: برای تدوین طرح کسب‌وکار لازم است تجزیه و تحلیل بازار، اهداف، چشم‌انداز، هزینه ها، برنامه عملیاتی، بازاریابی، رقبا، نیروی انسانی، نرخ بازدهی و درآمد به خوبی مورد بررسی قرار بگیرند.

وی افزود: مدل کسب‌و‌کار نشان می‌دهد که یک بنگاه چه مجموعه فعالیت‌هایی را، چگونه و در چه زمانی باید انجام دهد؛ انتظار مشتریان از بنگاه و همچنین سود بنگاه نیز به خوبی نشان داده می‌شود.

علوی ادامه داد: شناخت مشتری، مهمترین بخش ایده کسب‌وکار است چراکه مشتری مهمترین جزء یک کسب‌وکار است بنابراین باید ارزش خدماتی که ارائه می‌شود را برآورد کرد بطوریکه خدمت یا کالای ارائه شده و میزان دریافتی به خوبی در آن مشخص شود.

وی در مورد کانال ارتباطی با مشتری و ویژگی‌های آن و چگونگی حفظ مشتری، درآمد و قیمت‌گذاری و همچنین سیاست قیمت‌گذاری و منابع اصلی برای ایده توضیحاتی را ارائه کرد.

در بخش دوم این کارگاه، شرکت‌کنندگان به چند گروه تقسیم شدند و مطابق با نقشه طراحی ایده کسب‌وکار که در اختیار آنان قرار گرفته بود، به طرح ایده و پردازش آن به صورت مرحله به مرحله و در نهایت ارائه آن برای سایر گروه‌ها پرداختند.

 

تاریخ انتشار : 1398/05/30
کد : 88160
تعداد بازدید: 450

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601