یکشنبه 30 شهریور 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

در کارگاه آموزشی مبانی اندیشه اسلامی مطرح شد
لزوم آشنایی بیشتر جامعۀ نخبگانی با مبانی اندیشه اسلامی

کارگاه آموزشی مبانی اندیشه اسلامی در قالب برنامه‌های معرفتی‌هویتی به همت بنیاد نخبگان استان ایلام برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای اجرای برنامه‌های توانمندسازی جامعۀ نخبگانی با هدف افزایش اثربخشی، کارایی و بهره­وری مستعدان‌برتر، کارگاه آموزشی مبانی اندیشه اسلامی در ادامۀ برنامه‌های معرفتی‌هویتی به همت بنیاد نخبگان استان ایلام برگزار شد.

در ابتدای این کارگاه، مژگان صالحی‌پور؛ رئیس بنیاد نخبگان استان ایلام برگزاري این کارگاه را در راستای ارتقاي سطح فرهنگی و معنوی اجتماع نخبگانی و نیز آشنایی آنان با مبحث خداشناسی دانست.

در ادامه، سید رحمت‌الله موسوی‌مقدم؛ مدرس کارگاه ضمن معرفی و تفسیر ادیان الهی؛ دین اسلام را تکمیل‌کننده ادیان الهی توصیف کرد و سه وجه از مبانی دین مبین اسلام در زمینه‌های وجودشناسی، معرفت‌شناسی و معناشناسی را معرفی و تشریح کرد.

وی با تأکید بر لزوم شناخت بیشتر جامعۀ نخبگانی از مبانی اندیشه اسلامی، اظهار داشت: نخبگان نه‌تنها بایستی مبانی اصیل دین اسلام را در سطح جامعه اسلامی ترویج دهند، بلکه باید مبلغ آن در میان سایر جوامع باشند.

لازم به ذکر است، در پایان این کارگاه نشست پرسش و پاسخ با محوریت  ادیان، مذاهب و فرقه‌های تکفیری و مبانی اندیشه آنان برگزار شد.

 

تاریخ انتشار : 1398/05/22
کد : 88122
تعداد بازدید: 435

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601