سرپرست بنیاد نخبگان خراسان‌جنوبی مطرح کرد:
زیست‌بوم فناوری و کارآفرینی؛ فرصتی برای تحقق مهاجرت معکوس

احمدی‌زاده گفت: ایجاد زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری باعث ایجاد انگیزه در اجتماع نخبگان، نگهداری و مهاجرت معکوس و ماندگاری نخبگان در منطقه می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ سید سعیدرضا احمدی‌زاده؛ سرپرست بنیاد نخبگان خراسان‌جنوبی در نشست صمیمانه نخبگان و سرآمدان با نماینده ولی‌فقیه در استان، گفت: ایجاد زیست‌بوم فناوری و کارآفرینی در منطقه یکی از از ملزومات امروز استان است؛ به همین دلیل نقشه‌راه گیاهان‌دارویی استان به همت اعضای هیئت‌علمی دانشگاه بیرجند با حمایت‌های معاونت علمی‌وفناوری رئیس‌جمهور و همچنین برگزاری رویداد کارآفرینی هم‌نت محصولات استراتژیک در خراسان‌جنوبی در سال‌جاری در دست اقدام است.

وی اضافه کرد: این رویداد، فضایی برای مواجهه با فرصت‌‌های واقعی کسب‌وکار، نیازها و چالش­‌های صنعت و بازار ایجاد خواهد کرد و در زمینه محصولات استراتژیک استان شامل زرشک و زعفران و عناب ایده‌ها را تبدیل به محصول و ثروت می‌کند.

سرپرست بنیاد نخبگان خراسان‌جنوبی در ادامه با اشاره به تعریف نخبه از نگاه سند راهبردی کشور در امور نخبگان، هدایت و حمایت مستعدان‌برتر در مسیر نخبگانی را یکی از مهمترین رویکردهای بنیادهای نخبگان استانی دانست و افزود: راه‌اندازی مراکز رشد و نوآوری در دانشگاه‌های استان و پارک علم‌وفناوری استان از اقدامات مناسب برای تحقق اکوسیستم کارآفرینی بود.

احمدی‌زاده اضافه کرد: در رویکرد جدید، ایجاد زیست‌بوم کارآفرینی و نوآوری یک اصل است که باعث ایجاد انگیزه در اجتماع نخبگان، نگهداری و مهاجرت معکوس و ماندگاری نخبگان در منطقه خواهد شد.

سرپرست بنیاد نخبگان خراسان‌جنوبی در پایان به نقش نخبگان در دانشگاه‌های نسل چهارم اشاره و تصریح کرد: این افراد در کشور و دانشگاه‌ها، خصوصاً دانشگاه‌های نسل چهارم بسیار تأثیرگذار و آینده‌ساز هستند.

 

 

تاریخ انتشار : 1398/02/16
کد : 87961
تعداد بازدید: 704