برگزاری نشست هم‌اندیشی بنیاد نخبگان استان فارس ​با اجتماع نخبگانی

نشست هم‌اندیشی بنیاد نخبگان استان فارس با حضور جمعی از اعضای هیأت‌علمی دانشگاه‌های شیراز، خیّران و سرآمدان حوزۀ پزشکی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامۀ برگزاری نشست‌های هم‌اندیشی و هم‌افزایی با اجتماع نخبگانی، نشست هم‌اندیشی بنیاد نخبگان استان فارس با حضور تعدادی از اعضای هیأت‌رئیسه و هیأت‌علمی دانشگاه‌های شیراز و علوم‌پزشکی شیراز، خیّران و سرآمدان حوزۀ پزشکی برگزار شد.

در این نشست، حبیب شریف؛ رئیس بنیاد نخبگان استان فارس ضمن تشریح نحوه شکل‌گیری و اهداف بنیاد ملی نخبگان و حوزه معاونت علمی‌و‌فناوری ریاست‌جمهوری، گفت: لزوم توجه به شناسایی دقیق افراد مستعدبرتر در مقاطع مختلف سنی که جزء اهداف اصلی بنیاد نخبگان است، سبب شد بنیاد نخبگان استان با تأکید بر تمرکززدایی، فعالیت‌های خود را به همۀ سطح استان بسط دهد.

وی افزود: دیدار با مسئولان مختلف شهری و دستگاه‌های مرتبط با حوزۀ آموزش، زمینه‌سازی اجرای برنامه‌های مصوب بنیاد ملی نخبگان در بخش دانش‌آموزی، ایجاد مدرسه فصلی خلاقیت و همچنین تورهای نوآوری و کارآفرینی، ازجمله فعالیت‌های انجام‌شده در سطح استان است.

 شریف ادامه داد: توجه به پژوهش‌سراهای دانش‌آموزی با استفاده از پتانسیل خیّران، گام مهمی است که با استفاده از ظرفیت خیّران برداشته شده است و تاکنون حداقل 5000 جلد، چندین دستگاه کامپیوتر و تلسکوپ، تجهیزات آزمایشگاه رباتیک و دیگر امکانات و ابزار لازم به همت خیّران در اختیار حدود 20 پژوهش‌سرای دانش‌آموزی استان فارس قرار گرفته است.

رئیس بنیاد نخبگان استان فارس تأکید کرد: پژوهش‌سراها می‌توانند به عنوان محل اولیه برای شناسایی استعدادهای دانش‌آموزی در قالب برنامۀ ملی شهاب نقش‌آفرینی کنند.

رئیس بنیاد نخبگان استان فارس در پایان یادآور شد: علاوه بر تجهیز آزمایشگاه‌های پژوهش‌سراها، تشکیل اردوهای مهارتی پژوهشی بنیاد نخبگان فارس رکن لازم برای توسعۀ ایده‌پردازی، تفکر، خلاقیت و انجام تحقیقات هدفمند است.

 

تاریخ انتشار : 1397/02/15
کد : 75954
تعداد بازدید: 800