با تأکید بر لزوم توسعۀ صادرات محصولات کشاورزی-باغی/
نشست بررسی مشکلات کشاورزی و صنایع تبدیلی برگزار شد

نشست تخصصی بررسی مشکلات کشاورزی و صنایع تبدیلی با حضور نخبگان، سرآمدان و صاحبان صنایع استان مازندران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ نشست تخصصی بررسی مشکلات کشاورزی و صنایع تبدیلی با حضور نخبگان، سرآمدان و صاحبان صنایع استان مازندران در دانشگاه علوم‌کشاورزی و منابع‌طبیعی ساری برگزار شد.

در این نشست، محسن جهانشاهی؛ رئیس بنیاد  نخبگان استان مازندران با اشاره به اینکه بنیاد نهادی تسهیلگر برای ارتباط بیشتر اجتماع نخبگانی با بخش‌های مختلف جامعه است، گفت: حرکت نخبگانی در مسیر توسعه، یکی از رویکردهای اصلی بنیاد ملی نخبگان است.

وی با تأکید بر لزوم توسعۀ حوزۀ کسب‌و‌کار نخبگانی، افزود؛ در برنامۀ ششم توسعه، استفاده از ظرفیت نخبگان و سرآمدهای دانشگاهی در حوزه‌های مختلف به عنوان یک ضرورت مطرح شده و به عنوان یک قانون برای اجرائی‌شدن به تمامی دستگاه‌ها نیز ابلاغ شده است تا همۀ ظرفیت‌های موجود در کشور برای حضور اجتماع نخبگانی در محیط کسب‌وکار فراهم شود.

رئیس بنیاد نخبگان استان مازندران با اشاره به اهمیت بخش کشاورزی و صنایع تبدلی نیز اظهار داشت: باتوجه به نقش پررنگ این بخش در توسعۀ کشور، برگزاری نشست‌های تخصصی برای رفع مشکلات و اولویت‌بندی‌ها یک الزام است.

 بررسی نقش صنایع تبدیلی در کاهش ضایعات و توسعۀ صادرات محصولات کشاورزی باغی، ضایعات محصولات کشاورزی باغی، صنایع تبدیلی کشاورزی و همچنین امکانات و وضعیت موجود تولیدات، از مهمترنی محورهای این نشست تخصصی بود.

 

 

 

تاریخ انتشار : 1396/09/29
کد : 75263
تعداد بازدید: 1191