در اصفهان صورت می‌گیرد/
برگزاری دوره آموزشی تحلیل رفتار متقابلTA-

دورۀ آموزشی تحلیل رفتار متقابلTA- به همت بنیاد نخبگان استان اصفهان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ بنیاد نخبگان استان اصفهان در راستای برنامه‌های فرهنگی مصوب، دورۀ آموزشی تحلیل رفتار متقابلTA- را برگزار می‌کند.

تحلیل رفتار متقابل یکی از شاخه‌های روان‌پزشکی مدرن است که توسط دکتر اریک برن (Eric Berne)، پایه‌گذاری شده است. این شاخه از روان‌شناسی به مطالعۀ چگونگی ارتباط و تعامل افراد می‌پردازد. تحلیل رفتار متقابل فرد را قادر می‌سازد تا خود و افکار و احساساتش را بهتر بشناسد و در جهت ارتقای شخصیت خویش، رفتارهای سالم و سازنده‌ای را اتخاذ کند. با استفاده از این تکنیک، بسیاری از کمبودها و مشکلات در روابط میان‌فردی قابل شناسایی و حل خواهد بود. سادگی این تکنیک سبب کاربرد گستردۀ آن در زمینه‌های ارتباطات، تعلیم‌وتربیت و مدیریت کسب‌وکار شده است.

تحلیل رفتار متقابل، کاربرد فراوانی در حل مشکلات احساسی و رفتاری، ارتباطات، تعلیم‌وتربیت و مدیریت کسب‌وکار دارد. بسیاری از والدین، متخصصان علوم‌اجتماعی و نیز سایر افرادی که در تلاش هستند تا به حداکثر توسعۀ فردی دست بیابند، می‌توانند از این تکنیک استفاده کنند.

تحلیل رفتار متقابل به‌عنوان یکی از روش‌های مؤثر برای بهبود ارتباط درون‌فردی و میان‌فردی مطرح است. غالباً مشاوران برای درمان مشکلات عاطفی و ارتباطی، که گاه ممکن است به‌صورت یک مشکل مزمن درآمده باشد از این تکنیک استفاده می‌کنند.

در حیطۀ تعلیم‌وتربیت این روش می‌تواند کانال ارتباطی مؤثری را بین روان‌شناسی و اصول تعلیم‌و‌تربیت متناسب با هر دانش‌آموز ایجاد کند. این تکنیک برای همه‌‌ی گروه‌های سنی و شرایط اجتماعی مختلف کاربرد دارد.

 لازم به ذکر است، دورۀ آموزشی تحلیل رفتار متقابلTA- نوزدهم و بیستم مهرماه در مرکز آموزشی و مهارتی رهایش اصفهان برگزار می‌شود.

 

تاریخ انتشار : 1396/07/11
کد : 74816
تعداد بازدید: 1647