مستعدان‌برتر از خانۀ قوام‌السلطنه بازدید کردند

بازدید از موزه علوم و فناوری، کتابخانه و موزه ملک و خانه قوام به همت بنیاد نخبگان استان تهران انجام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ برنامۀ تهرانگردی مستعدان‌برتر با بازدید از موزه علوم و فناوری، کتابخانه و موزه ملک و خانۀ قوام به همت بنیاد نخبگان استان تهران اجرا شد.

در ابتدای این بازدید، مستعدان‌برتر با حضور در کتابخانه و موزه ملک از سالن‌های حاج حسین ملک، سالن هفت اقلیم، نمایشگاه دائمی آثار لاکی، مجموعه سکه و نشان، مجموعه خوشنویسی، نگارگری و نقاشی و سایر بخش‌های موزه بازدید کردند. راهنمای موزه با حضور در هر سالن توضیحاتی پیرامون نحوه و زمان پیدایش، ویژگی آثار موجود و تغییرات حاصل شده در پیدایش آثار ارائه کرد.

حضور و بازدید از موزه علوم و فناوری جمهوری‌اسلامی‌ایران بخش بعدی این بازدید یک روزه بود. در این موزه نیز با حضور راهنمای موزه، بازدید از گالری مرکز علم، مورس تا موبایل، گالری ابزار جراحی، گالری فناوری‌های بومی، گالری انرژی‌های نو و گالری تک اثر انجام شد.

در ادامه بازدیدکنندگان با حضور در خانه قوام، از این خانۀ تاریخی و موزۀ آبگینه واقع در آن بازدید کردند.

لازم به یادآوری است، کتابخانه و موزه ملک، موزۀ علوم و فناوری جمهوری‌اسلامی‌ایران و خانۀ قوام‌السلطنه سه مکان فرهنگی تهران هستند که در خیابان سی‌تیر که از خیابان‌های قدیمی تهران قرار دارند. شهرت خیابان سی‌تیر به وجود ساختمان‌های مذهبی از ادیان مختلف است؛ با این حال مراکز علمی و فرهنگی بسیاری مانند موزه علوم و فناوری، موزه ملک، موزه ایران باستان، موزه آبگینه در این خیابان جای گرفته‌اند.

 

 

تاریخ انتشار : 1396/07/04
کد : 74789
تعداد بازدید: 1000