اجرای طرح دوست علمی نانوشیمی در استان کردستان

طرح دوست علمی با محوریت نانوشیمی به همت بنیاد نخبگان استان کردستان برگزار می‌شود.

«تدبیر و امید برای تولید و اشتغال»/ هفته دولت گرامی ‌باد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ طرح دوست علمی با محوریت نانوشیمی با هدف توسعۀ آموزش‌های برون‌مدرسه‌ای به همت بنیاد نخبگان استان کردستان برگزار می‌شود.

رحمت صادقی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان در این خصوص گفت:  در راستای توسعه آموزش‌های خاص برون مدرسه‌ای ذیل سند راهبردی کشور در امور نخبگان و به‌منظور شناسایی و هدایت دانش‌آموزان مستعد در عرصه‌های مختلف علمی و فناوری و همچنین ارتقای سطوح علمی و فرهنگی آنان به‌ویژه در مناطق کم‌برخوردار، این طرح با محوریت نانوشیمی برگزارمی‌شود.

وی افزود: طرح دوست علمی نانوشیمی طی دو دوره برای ۱۰۰ نفر از دانش‌آموزان مستعد پسر 4 تا 6 شهریور ماه و ۱۰۰ نفر از دانش‌آموزان مستعد دختر 7 تا 9 شهریورماه برگزار می‌شود.

صادقی ادامه داد: در این دوره سعی خواهد شد که استعدادهای برتر کشور، به عنوان دوستان علمی در میان دانش‌آموزان شرکت‌کننده در دوره حضور داشته باشند تا سبب افزایش حس خودباوری، منزلت اجتماعی و انگیزه دانش‌آموزان شود.

رئیس بنیاد نخبگان استان کردستان در پایان خاطرنشان کرد: در میان دانش‌آموزان استان، پتانسیل بسیار خوبی در زمینۀ نانوفناوری وجود دارد به‌طوری که در هشتمین المپیاد دانش‌آموزی علوم و فناوری نانو، دانش‌آموزان کردستان توانستند رتبۀ اول کشور را کسب کنند.

«تدبیر و امید برای تولید و اشتغال»/ هفته دولت گرامی ‌باد

تاریخ انتشار : 1396/06/01
کد : 74596
تعداد بازدید: 1229