اساتید دانشگاهی از شرکت سیناژن بازدید می‌کنند

برنامۀ بازدید از شرکت سیناژن ویژه اساتید دانشگاهی به همت بنیاد ملی نخبگان اجرا می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای فراهم‌کردن زمینۀ مناسب برای آشنایی جامعۀ علمی با بخش‌های صنعتی و تولیدی بزرگ کشور و همچنین آگاهی‌یافتن از پیشرفت‌های حاصل‌شده و نیازهای موجود، بنیاد ملی نخبگان برنامۀ بازدید از شرکت سیناژن را ویژه اعضای هیئت‌علمی و اساتید دانشگاه برگزار می‌کند.

شرکت سیناژن به عنوان یک مرکز تولیدی تحقیقاتی فعالیت خود را از سال 1373 با هدف تولید فرآورده‌های بیوتکنولوژی در کشور آغاز و اولین پروتئین نوترکیب ساخته شده در کشور را به نام آنزیم TaqDNAPolymerase به بازار تحقیق و تشخیص ایران ارائه کرد. این روند با سیر صعودی در شاخه‌های مختلف فرآورده‌های دیگر بیوتکنولوژی پیش رفت.

از سال 1376پروژه تولید مونوکلنال آنتی بادی‌های تشخیص گروه خونی آغاز شد و هم‌اکنون محصولات تشخیصی گروه خونی در ایران انحصاراً توسط شرکت سیناژن تولید شده و با کیفیت قابل‌رقابت با نمونه‌های اروپایی به بازار آزمایشگاه‌های تشخیصی و مراکز درمانی ارائه می‌شود.

 همچنین طیف وسیعی از کیت‌های تعیین پارامترهای بیوشیمیایی، کیت الایزای تشخیص ویروس هپاتیت، کیتهای تشخیص بیماری های عفونی به روش PCR از قبیلHBV، HCV، HP و  CMVو آنزیم‌های محدودکننده (Restriction Enzymes) توسط شرکت سیناژن تولید می‌شود.

هم‌اکنون شرکت سیناژن با در اختیار داشتن فناوری تولید پروتئین‌های نوترکیب دارویی، اقدام به تولید داروهای حساس و اساسی برای بیماران خاص از قبیل مبتلایان به ام اس، سرطان و بیماری‌های خونی کرده است که تعدادی از این داروها به بازار عرضه شده و تعدادی نیز آماده عرضه و در حال طی مراحل نهایی برای ورود به بازار هستند. از جمله اقلامی که تاکنون وارد بازار شده‌اند می توان به داروهای سینووکس و رسیژن اشاره کرد که هر دو بر پایه پروتئین نوترکیب اینترفرون بتا –b1 تهیه شده و سالانه از خروج بیش از 200 میلیون دلار ارز از کشور جلوگیری می‌کند.

فعالیت‌های گستردۀ شرکت سیناژن در حوزۀ فناوری‌زیستی تاکنون منجر به کسب افتخارات متعددی مانند انتخاب مکرر به عنوان مرکز تحقیق و توسعه نمونه کشور، مرکز پژوهشی نمونه کشور، واحد صنعتی نمونه کشوری، کسب افتخار در دریافت جایزه طلای بیوتکنولوژی آسیا و بسیاری افتخارات دیگر شده است. در حال حاضر سیناژن تنها صادرکننده محصولات بیوتکنولوژی کشور است که توانسته تولیدات خود را به پنج قاره جهان صادر کند.  محصولات این شرکت توسط شرکت پخش فردوس توزیع می‌شود.

لازم به ذکر است، بازدید از شرکت سیناژن سه‌شنبه بیست‌وچهارم مردادماه با حضور اساتید رشته‌های داروسازی، بیوتکنولوژی، بیوشیمی، شیمی و زیست‌شناسی، میکروبیولوژی و دیگر رشته‌های مرتبط انجام می‌شود.

تاریخ انتشار : 1396/05/23
کد : 74540
تعداد بازدید: 1312