در شیراز/
اولین کارگاه «اخلاق نخبگی» برگزار شد

اولین کارگاه اخلاق نخبگی همزمان با مراسم تقدیر از برگزیدگان کشوری جشنوارۀ جوان خوارزمی به همت بنیاد نخبگان استان فارس در شیراز برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ اولین کارگاه اخلاق نخبگی با حضور رئیس بنیاد نخبگان استان فارس و تعدادی از سرآمدان، مستعدان‌برتر و برگزیدگان جشنوارۀ جوان خوارزمی در شیراز برگزار شد.

در این کارگاه، حبیب شریف؛ رئیس بنیاد نخبگان استان فارس با تبریک به برگزیدگان جشنوارۀ جوان خوارزمی، برخورداری از استعداد و توان علمی برتر را نعمت‌الهی دانست و گفت: بهترین شکر برای هر نعمتی، انفاق آن است.

وی ضمن بیان اینکه انفاق در حوزۀ نخبگانی یعنی خدمت به مردم و کشور، به تشریح حمایت‌ها و تسهیلات بنیاد ملی نخبگان در ردۀ مستعدان‌برتر پرداخت.

در ادامه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر کاکایی؛ عضو هیئت‌علمی و رئیس دانشکدۀ الهیات و معارف‌اسلامی دانشگاه شیراز نیز با اشاره به لزوم حمایت از مستعدان‌برتر، گفت: شکوفا شدن استعدادهای ذاتی و بالقوه مستلزم حمایت است.

وی افزود: وجود استعداد بیشتر، از سویی حمایت بیشتر را طلب می‌کند و از سوی دیگر، مسؤولیت فرد نسبت به جامعۀ بومی را افزایش می‌دهد.

لازم به ذکر است، در پایان کارگاه اخلاق نخبگی، با اهداء لوح یادبود و جایزd نقدی از برگزیدگان کشوری جشنوارۀ جوان خوارزمی تقدیر شد.

 

تاریخ انتشار : 1396/05/04
کد : 74423
تعداد بازدید: 1134