رقابت ۴۶۰۲ داوطلب در هفتمین مسابقه ملی فناوری نانو

در هفتمین مسابقه ملی فناوری نانو که به همت ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری روز جمعه ۲۲ اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود، ۴۶۰۲ داوطلب باهم به رقابت خواهند پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ از ۴۶۰۲ داوطلب هفتمین مسابقه ملی فناوری نانو، به تفکیک جنسیت ۲۵۱۷ نفر زن (۵۵%) و ۲۰۸۵ نفر مرد (۴۵%) و به تفکیک مقطع تحصیلی ۲ نفر فوق دکتری (۰.۰۴%) ۳۱۵ نفر دکتری تخصصی (۶.۸%)، ۱۱۴ نفر دکتری عمومی (۲.۵%)، ۱۳۴۷ نفر کارشناسی‌ارشد (۲۹.۳%) و ۲۸۲۴ نفر از مقاطع کارشناسی و پایین‌تر (۶۱.۴%) هستند.

داوطلبان هفتمین مسابقه ملی نانو از ۱۳۱ رشته تحصیلی مختلف هستند که رشته‌های تحصیلی شیمی، مهندسی شیمی، فیزیک، مهندسی مکانیک و زیست شناسی به ترتیب با ۷۴۹، ۳۸۹، ۲۵۹، ۲۴۹ و ۲۰۸ داوطلب، در رتبه اول تا پنجم آمار بالای ثبت‌نام مسابقه قرار دارند. همچنین از میان داوطلبان ۴۳۴۱ نفر توسط نهادهای ترویجی (۹۴%) و ۲۶۱ نفر به صورت انفرادی (۶%) ثبت‌نام شده‌اند.

به‌طور کلی در هفتمین مسابقه ملی فناوری نانو، ۸۸ نهاد ترویجی شامل ۴۸ گروه دانشجویی (۵۵%)، ۱۱ شرکت آموزشی (۱۳%) و ۵ نهاد آموزش و پرورش (۵%) و ۲۴ نهاد از سایر نهادهای ترویجی (۲۷%) در روند ثبت‌نام و آموزش داوطلبان مشارکت داشته‌اند.

در این مسابقه، استان‌های فارس، تهران، اصفهان، خراسان رضوی و بوشهر به ترتیب با ۵۵۹، ۵۰۷، ۴۵۸، ۴۴۲ و ۴۱۵ داوطلب، در رتبه اول تا پنجم آمار بالای ثبت‌نام مسابقه قرار دارند.

ستاد ‌ توسعه فناوری نانو در راستای اهداف ترویجی و آموزشی تدوین شده در سند راهبرد ۱۰ ساله فناوری نانو، اقدام به برگزاری مسابقات ملی فناوری نانو می‌کند. مسابقات دانشجویی فناوری نانو هر ساله با گستره ملی، توسط کارگروه ترویج، فرهنگ‌سازی و آموزش عمومی ستاد ‌ توسعه فناوری نانو با حضور هزاران نفر از علاقه‌مندان به فناوری نانو برگزار می‌شود.

هدف از برگزاری مسابقه ملی فناوری نانو که بزرگ‌ترین رقابت علمی دانشجویی کشور در زمینه فناوری نانو است، ایجاد فضای رقابتی سالم به منظور افزایش آشنایی دانشجویان با فناوری نانو، ترویج و گسترش آموزش فناوری نانو در دانشگاه‌ها و دیگر مراکز علمی – آموزشی کشور، فراهم آمدن بستر مناسب جهت شناسایی نخبگان علوم و فناوری نانو، انتخاب افراد شایسته تدریس به منظور مشارکت در امر ترویج و آموزش فناوری نانو و جهت‌دهی فعالیت‌های آموزشی و حمایت‌های تشویقی صورت گرفته از سوی ستاد توسعه فناوری نانو است.

علاقه‌مندان به فناوری نانو می‌توانند با شرکت در این آزمون، میزان آشنایی خود با فناوری نانو را مورد ارزیابی قرار دهند و برای ارتقاء سطح آگاهی خود برنامه‌ریزی و تلاش کنند. به علاوه این آزمون بستری مناسب برای رقابت سازنده نهادهای ترویجی فناوری نانو، شرکت‌های آموزشی، مدرسان و متخصصان فناوری نانو برای کیفیت بخشی به فرآیند آموزش فناوری نانو و گسترش بیشتر این فناوری نوین است.

هفتمین مسابقه ملی فناوری نانو به همت ستاد توسعه فناوری نانو معاونت علمی در تاریخ جمعه ۲۲ اردیبهشت‌ماه رأس ساعت ۱۰ در ۴۴ شهر در ۳۱ استان کشور برگزار خواهد شد.

تاریخ انتشار : 1396/02/19
کد : 73970
تعداد بازدید: 2035