سه شنبه 25 مهر 1396

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

دومین رویداد استارتاپ «دمو» برگزار شد

 به همت مرکز فن بازار ملی ایران مستقر در پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دومین رویداد Startup Demo به منظور جذب سرمایه برای استارتاپ‏‌ها و شرکت‏‌های نوپای حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در محل دانشگاه علم وصنعت ایران برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛  اکبر قنبرپور رئیس مرکز فن بازار ملی ایران گفت: این رویداد با حضور سرمایه‏ گذاران تخصصی این حوزه و با ارائه8 شرکت نوپا و استارتاپ‌ حوزه ارتباطات (ICT) و فناوری اطلاعات (IT ) بعنوان سرمایه پذیران برگزار شد.

وی درباره فرایند این رویداد گفت: پس از انتشار فراخوان این رویداد در دی ماه جاری، 39 شرکت نوپا و استارتاپ و در حوزه‏های گردشگری، آموزش، فروشگاه مجازی، خبررسانی، ورزشی، پلتفرم‏های ارائه دهنده خدمات و ... آمادگی خود را برای حضور در این رویداد اعلام نمودند، که پس از ارزیابی اولیه صورت گرفته 16 استارتاپ به مرحله بعدی راه یافته و پس از ارائه حضوری به تیم داوری، 8 استارتاپ برای ارائه نهایی در روز رویداد انتخاب شدند. رییس مرکز فن بازار ملی ایران افزود: در روز برگزاری این رویداد 8 استارتاپ و 12 گروه سرمایه‌گذار (حقوقی و حقیقی) و جمع زیادی از دانشجویان، اساتید، فعالان حوزه کسب و کار و ... حضور داشتند که پس از ارائه (Demo) استارتاپها، حدود 25 جلسه خصوصی (B2B) به منظور بررسی ایده و میزان پیشرفت و بازار آن (میزان فروش و مشتریان و ...) توسط سرمایه‏ گذاران درخواست و تنظیم شد و پیگیری مذاکرات تا حصول نتیجه نهایی توسط مرکز فن‏ بازار ادامه خواهد داشت. اولین دوره استارتاپ دمو در آبان ماه 95 با ارائه 12 استارتاپ به 5 سرمایه گذار در محل پارک فناوری پردیس برگزار شد که تاکنون یک مورد سرمایه گذاری محقق شده و چند مورد دیگر نیز در حال برگزاری مذاکرات و حصول توافقات است. بر طبق برنامه ریزی بعمل آمده در سال 96 نیز شش رویداد مشابه برگزار خواهد شد.

این رویداد با حمایت ستاد توسعه فرهنگ علم و فناوری و اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی برگزار شد .

تاریخ انتشار : 1395/12/17
کد : 73696
تعداد بازدید: 563

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601