شنبه 28 دی 1398

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان مطرح شد:
تسهیلات اعطایی بنیاد انگیزه مستعدان برتر را برای تلاش بیشتر کرده است

مخترع برگزيده جشنواره رويش ارائه تسهيلات بنياد ملي نخبگان را مناسب توصیف کرد و گفت: حمایت‌های انجام‌شده و تسهیلات اعطایی در سطح استانی و ملی، علاوه بر رفع بخش زیادی از مشکلات مستعدان‌برتر، انگیزه آنان را برای تلاش بیشتر می‌کند.

سيد رسول البرزي؛ مخترع برگزيده جشنواره رويش در گفت‌وگو با پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، هدفمندی را اولین ویژگی مخترع دانست و گفت: اختراع باید برای پاسخ به نیازی مشخص طراحی و تولید شود.

البرزی ادامه داد: اراده، قدرت ریسک پذیری، هدفمند بودن، خودباوری، تحمل فرازونشیب‌ها و از همه مهمتر پشتکار از مهمترین ویژگی‌های مخترع اثرگذار است.

دانش‌آموخته مهندسي برق خاطرنشان كرد: حمایت همه‌جانبه و هدفمند از ایده و اختراع نوپا لازمۀ به تولید رسیدن و تجاری‌سازی اختراع است و حمایت از ایده برای تبدیل به محصولی صنعتی و بازارمحور در ابتدا و سپس حمایت از محصولات تولیدشده در بازار رقابت ازجمله اقداماتی است که می‌تواند سبب رونق این بخش شود.

وی اظهار داشت: حضور مشاوران و متخصصان فن و همچنین کارشناسان بازار و صاحبان صنایع در کنار مخترعان، می‌تواند دید آنان را نسبت به فضای تجاری‌سازی اصلاح کرده و تسهیل‌گر مسیر باشد.

البرزي در ادامه حركت به سمت شرکت‌های دانش‌بنيان را بهترين راهكار براي اشتغال دانش‌آموختگان دانست و تصريح كرد: حمایت از طرح‌ها و ایده‌های نوآورانه و فناورانه، برقراری ارتباط نظام‌مند صنعت و دانشگاه، پرورش نیروهای فنی و آشنا با صنعت، شناخت صحیح از نیازهای جامعه و بازار عرضه و تقاضا، پیش نیازهای حضور اجتماع نخبگانی در عرصۀ شرکت‌داری است.

مخترع برگزيده جشنواره رويش اضافه کرد: موفقیت دانش‌آموختگان‌برتر و مخترعان برگزیده در شرکت‌‎های دانش‌بنیان، بهترین عامل برای ایجاد و تقویت انگیزه در دیگر افراد است. کاهش تقاضا برای استخدام در دولت و یا بخش‌خصوصی، تنها یکی از نتایج این روند است. تغییر و اصلاح نگرش به اشتغال و تأمین شغل مناسب، رفع معضل بیکاری دانشگاهیان، رونق بخش‌های صنعتی و همچنین تسریع پیشروی در توسعه منطقی از دیگر نتایج تفکر دانش‌بنیان است.

دانش‌آموخته مهندسي برق با اشاره به نقش مهم استارتاپ‌ها در ترویج کارآفرینی و شرکت‌های دانش‌بنیان، اظهار داشت: برگزاری استارتاپ‌ها یکی از اولویت‌های جوامع علمی پیشرفته است تا جایی که حتی در کشورهای صنعتی نیز این برنامه‌ها به صورت منظم و مداوم در حال اجرا است.

البرزی در پايان ارائه تسهيلات بنياد ملي نخبگان را مناسب توصیف کرد و گفت: حمایت‌های انجام‌شده و تسهیلات اعطایی در سطح استانی و ملی، علاوه بر رفع بخش زیادی از مشکلات مستعدان‌برتر، انگیزه آنان را برای تلاش بیشتر می‌کند.

 

تاریخ انتشار : 1395/12/17
کد : 73694
تعداد بازدید: 1406

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601