جمعه 17 مرداد 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

همکاری همه دستگاه‌های اجرایی، لازمه تحقق اهداف حوزه نخبگانی

مقتدایی با اشاره به ضرورت گسترش ارتباط نخبگان با جامعه، گفت: مدیریت استان و دستگاه‌های اجرایی باید ظرفیت‌های خود را در راستای زمینه‌سازی برای تاثیرگذاری نخبگان در استان بکار گیرند.

مقتدایی با اشاره به ضرورت گسترش ارتباط نخبگان با جامعه، گفت: مدیریت استان و دستگاه‌های اجرایی باید ظرفیت‌های خود را در راستای زمینه‌سازی برای تاثیرگذاری نخبگان در استان بکار گیرند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ اولین نشست شورای علمی بنیاد نخبگان خوزستان با حضور عبدالحسن مقتدایی؛ استاندار خوزستان، علیرضا زراسوندی؛ رئیس بنیاد نخبگان استان و اعضای شورای علمی بنیاد نخبگان خوزستان در محل استانداری برگزار شد.

در این نشست، عبدالحسن مقتدایی؛ استاندارخوزستان با تأکید بر ظرفیت‌های بالای استان در حوزه علم و فناوری، گفت: خوزستان به دلیل برخورداری از نیروی انسانی متخصص و منابع طبیعی بی‌نظیر همواره به عنوان پایلوت سرمایه‌گذاری توسعه‌ای کشور مطرح بوده و هست.

وی با بیان اینکه خوزستان دوره سختی را در نخبه‌پروری پشت سر گذاشته است، افزود: علی‌رغم اقدامات خوبی که در این سال‌ها صورت گرفته است، شناسایی، سازماندهی و حمایت از نخبگان نیاز به تلاش و جدیت بیشتر همه دستگاه‌های اجرایی استان دارد.

استاندار خوزستان در ادامه به  ضرورت وجود آمار دقیق نسبت تعداد نخبگان و صاحبان استعدادبرتر به کل جمعیت استان اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: با توجه به پتانسیل نیروی انسانی در استان انتظار می‌رود تعداد بیشتری از افراد صاحب استعدادهای‌برتر شناسایی و مورد حمایت قرار بگیرند.

مقتدایی با بیان اینکه زیربخش‌های مورد نیاز توسعه کشور عمدتاً در خوزستان وجود دارد، اظهار کرد: مدیریت استان و دستگاه‌های اجرایی باید ظرفیت‌های خود را در راستای زمینه‌سازی برای تاثیرگذاری نخبگان در استان بکار گیرند.

وی در ادامه به ضرورت گسترش ارتباط نخبگان با جامعه اشاره کرد و گفت: متاسفانه ارتباط نخبگان با جامعه در حد مطلوبی قرار ندارد به همین دلیل لازم است در زمینه‌های ایجاد و گسترش ارتباط این افراد با جامعه بررسی‌های دقیقی صورت گیرد.

مقتدایی با اشاره به ضرورت حضور نخبگان در تصمیم‌گیری‌ها، استفاده از نظرات نخبگان حوزه‌های مختلف علم و فناوری در شورای علمی خوزستان را لازمه اتخاذ تصمیم‌های جامع دانست.

تاریخ انتشار : 1394/02/27
کد : 73330
تعداد بازدید: 145

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601