جشنواره منطقه ای اختراعات دماوند پايان یافت

مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره منطقه ای اختراعات، نوآوری ها و تجاری سازی شمال و مرکز کشور عصر پنجشنبه با حضور دكتر حسيني معاون فرهنگي و امور نخبگان بنياد ملي نخبگان در تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي بنياد ملي نخبگان ، دكتر عبدالله حاتم زاده رییس بنياد نخبگان استان گيلان در مراسم اختتامیه این جشنواره گفت: پنجمین جشنواره منطقه ای اختراعات، نوآوری و شکوفایی دماوند با رویکرد تجاری سازی ویژه استان های گیلان، تهران، البرز، گلستان، سمنان، مازندران و قزوین به مدت سه روز در دانشگاه گيلان برگزار شد.

وي افزود : 229 طرح از مخترعان استان های یاد شده به دبیرخانه جشنواره ارسال شد که طرح های 120 نفر از مخترعان و نوآوران پس از داوری به پنجمین جشنواره منطقه ای اختراعات و نوآوری دماوند راه یافت.

رییس بنیاد نخبگان استان گیلان خاطرنشان کرد: استان های تهران، گیلان، مازندران، البرز، سمنان، گلستان و قزوین به ترتیب بیشترین طرح های ارائه شده در این جشنواره را داشتند.

وی تصريح كرد: اختراعات و نوآوری های ارایه شده در این جشنواره به مدت سه روز در نمایشگاه اختراعات ، نوآوری و شکوفایی دماوند برای بازدید علاقه مندان به نمایش گذاشته شد.

وی ایجاد بستر مناسب برای داوری و تایید علمی اختراعات و نوآوری ها ، شناسایی طرح های برگزیده ، فراهم کردن تسهیلات اطلاع رسانی و ارتباطی برای سرعت بخشیدن به فرآیند تجاری سازی ، کاربردی کردن نتایج تحقیقات و آشنایی بیشتر آحاد جامعه با پیشرفت علمی و اختراعات را از اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد .

گفتني است ،‌ در مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره منطقه ای اختراعات ، نوآوری و شکوفایی دماوند صاحبان پنج طرح برتر با کسب بالاترین امتیاز در حوزه های شیمی و مواد، برق و الکترونیک و کامپیوتر، مکانیک و ماشین های کشاورزی ، کشاورزی و صنایع غذایی و پزشکی و مهندسی پزشکی تجلیل شدند .

تاریخ انتشار : 1392/09/02
کد : 73095
تعداد بازدید: 661