برگزاری نشست‌های تخصصی اقتصاد دانش‌بنیان

پژوهشکده مطالعات فناوری ریاست جمهوری با حمایت معاونت علمی و فناوری رییس جمهور، نشست های تخصصی اقتصاد دانش‌بنیان را برگزار می‌کند.

پژوهشکده مطالعات فناوری ریاست جمهوری با حمایت معاونت علمی و فناوری رییس جمهور، نشست های تخصصی اقتصاد دانش‌بنیان را برگزار می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‎رسانی بنیاد ملی نخبگان، در سالهای اخیر نقش دانش و فناوری در رشد اقتصادی و توسعه کشورها افزایش یافته‌است که این موضوع موجب افزایش توجه به مفاهیمی مانند اقتصاد دانش بنیان شده‌است. در کشور ما نیز توجه به اقتصاد دانش بنیان در سالهای اخیر رو به افزایش بوده‌است.

اولین نشست از سلسله نشست های تخصصی اقتصاد دانش‌بنیان،  با عنوان «مروری بر رویکردها و نظریات اقتصاد دانش بنیان» در راستای فرهنگسازی و ترویج اقتصاد دانش بنیان به همت معاونت علمی و فناوری در روز پنج شنبه ساعت 26/6/94 ساعت 10 تا 12 در محل پژوهشکده مطالعات فناوری ریاست جمهوری برگزار خواهد شد.

سخنران این نشست آقای دکتر ابراهیم سوزنچی، عضو هیات علمی دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه صنعتی شریف خواهد بود.

خلاصه سخنرانی آقای دکتر سوزنچی به شرح ذیل است: «سه رويكرد كلي در اين مقاله مورد اشاره قرار گرفته است كه هركدام تصويري متفاوت در باب اقتصاد دانش بنيان ارائه مي‌دهند. در رويكرد اول كه اقتصاد دانش بنيان را منبعث از اهميت و نقش دانش در بهبود فرآيندهاي اقتصادي مي داند، دو نظريه از يكديگر متمايز گرديده اند كه يكي ريشه در دل تفكرات كلاسيك اقتصادي دارد و ديگري مبتني بر نگاه هاي تطوري جديد است. در رويكرد دوم كه اقتصاد دانش بنيان را معادل با توسعه كالاهاي دانش بنيان و تاكيد بر صنايع با تكنولوژي برتر مي‌داند، نمی‌توان از نظریه منسجمی سخن راند و در رويكرد سوم كه اقتصاد دانش بنيان را منبعث از بروز فناوري اطلاعات و ارتباطات مي داند، نظريه اهميت كدسازي دانش طرح شده است. تمامي اين رويكردها و نظريات در نوشته حاضر مورد بحث و بررسي قرار گرفته اند».

 

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در نشست روز پنج شنبه ساعت 26/6/94 ساعت 10 تا 12 ، می توانند به سایت اطلاع رسانی پژوهشکده مطالعات فناوری ریاست جمهوری به نشانی www.TSI.ir مراجعه نمایند. 

 

 

تاریخ انتشار : 1394/06/25
کد : 73056
تعداد بازدید: 368