با شش عملکرد مديريتي نادرست آشنا شوید

هر کسي که با ما کار مي‌کند، ارزش صداقت‌مان را دارد، هيچ بهانه‌اي از جانب يک مدير براي عدم صداقت و دروغ گفتن به کارمندان قابل پذيرش نيست.

هر کسي که با ما کار مي‌کند، ارزش صداقت‌مان را دارد و هيچ بهانه‌اي از جانب يک مدير براي عدم صداقت و دروغ گفتن به کارمندان قابل پذيرش نيست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، مطالعه موسسه گالوپ نشان داده است که بسياري از افراد بالغ به علت داشتن يک رئيس بد شغل خود را رها مي‌کنند. در اين مطالعه که با شرکت بيش از 7200 بزرگ‌سال آمريکايي صورت گرفته، مشخص شده است که کارمندان روي دو عامل «توانايي هدف‌گذاري» و «مديريت اولويت‌هاي شغلي» حساس هستند و اگر با مديري کار کنند که اين دو توانايي يا مهارت مديريتي مهم را داشته باشد، از همکاري با او راضي خواهند بود.  گلايه مشترک خيلي از مديران امروزي اين است که چرا بهترين کارمندانشان شرکت را ترک مي‌کنند. مسئله اصلي اين‌جاست که کارکنان شغلشان را رها نمي‌کنند، بلکه مي‌خواهند از دست يک مدير بد خلاص شوند. در ادامه مي‌توانيد با شش عملکرد مديريتي نادرست آشنا شويد که حتي بهترين و وفادارترين کارمندها را نيز فراري مي‌دهد.

1. مدیران بد به کارمندان خود اعتماد ندارند

قطعا در دنياي امروز اعتماد يک کالاي کمياب است، ولي وقتي يک کارفرما کسي را استخدام مي‌کند، يعني به توانايي‌هاي آن فرد حداقل اعتماد را دارد. پس اگر مدام او را زير نظر داشته باشد، يا عملکرد و تصميم‌هايش را زير سوال ببرد، اين پيغام را به آن فرد مي‌دهد که به او اعتماد ندارد. پس به مرور کارمند خود را نااميد و وادار مي‌کند که در جاي ديگري دنبال اثبات ارزش‌هاي خود بگردد.

2. مدیران بد بابت عملکردهای درست کارمندانشان به آنها پاداش نمیدهند

هيچ کارمندي واقعا تصورش را هم نمي‌کند که همان اول کار ترفيع پيدا کند يا اضافه حقوق بگيرد. اما پاداش‌هاي کلامي براي نشان دادن اين‌که تلاش کارمندانتان را مي‌بينيد و درک مي‌کنيد، نه‌تنها بد نيست، بلکه آن‌ها را به ادامه همکاري‌شان براي بهبود اوضاع تشويق  مي‌کند. گاهي حتي لازم نيست چيزي بگوييد. همين که وقتي کارمندتان پروژه‌اي را به‌موقع و با کيفيت بالا تحويل مي‌دهد، دستي به پشتش بزنيد، کافي خواهد بود. هيچ کارمندِ بامنطقي وقتي از جانب مديرش براي تلاش‌هايي که انجام مي‌دهد تشويق مي‌شود، شرکت را رها نمي‌کند.

3. مدیران بد با کارمندانشان صادق نیستند

هر کسي که با ما کار مي‌کند، ارزش صداقتمان را دارد و هيچ بهانه‌اي از جانب يک مدير براي عدم صداقت و دروغ گفتن به کارمندان قابل پذيرش نيست. وقتي کارمندي متوجه مي‌شود که مديرش با او صادق نيست، به‌سختي مي‌تواند اهداف شرکت را باور کرده و براي رسيدن به آن‌ها تلاش کند.

4. ارتباط برقرار کردن با مدیران بد بسیار دشوار است

هر کارمندي در محيط کارش چقدر فرصت دارد که ايده‌ها و افکارش را آزادانه بيان کند؟ مديراني که اجازه مي‌دهند کارمندان خوبشان شرکت را ترک کنند، شخصيتي غيرقابل نفوذ دارند و خودشان را همه‌چيزدان مي‌دانند و به همين خاطر هم هست که اعضاي تيمشان را فراري مي‌دهند. اما همان‌قدر که در سر يک مدير ايده‌هاي ناب و دست اول پيدا شود، کارمندها هم مي‌توانند ايده‌هاي خلاق و جسورانه‌ داشته باشند. پس به جاي اين‌که با قدرت‌نمايي بيش از حد اجازه بروز اين افکار را از آن‌ها بگيريد، بگذاريد خلاقيتشان را نشان دهند.

5. مدیران بد بیش از حد از کارکنانشان کار میکشند

مطالعات مختلف نشان داده‌ است کارمنداني که بيش از 50 ساعت در هفته کار مي‌کنند، بهره‌وري خود را از دست مي‌دهند. هيچ کارمندي از اين‌که تحت فشار قرار داشته باشد، خوشش نمي‌آيد و اگر قرار است حجم کارش بيشتر شود، يعني منتظر دريافت چک پر و پيمان‌تر و داشتن محيط کار راحت‌تر است. در غير اين صورت فرار را به قرار ترجيح مي‌دهد.

6. مدیران بد افراد نامناسب را استخدام میکنند

هيچ شرايطي بدتر از اين نيست که يک فرد باهوش مجبور به کار کردن زير دست فردي کم‌استعداد و بدون خلاقيت شود. يادتان باشد اگر زنجيره ساختاري شرکت شما ضعيف باشد، هرگز نمي‌توانيد بهترين نتيجه را از کارتان بگيريد. بنابراين اگر مي‌خواهيد کارمندان خوبتان را نگه داريد، بايد ياد بگيريد که افراد درست را استخدام کنيد و جايگاه درستي را در تيمتان به آن‌ها بدهيد.

تاریخ انتشار : 1395/03/11
کد : 71990
تعداد بازدید: 472