جشنواره‌ «رویش کوهرنگ» افتتاح شد

«جشنواره رویش کوهرنگ» با شرکت اختراعاتی از استان‌های اصفهان، قم، مرکزی و چهارمحال‌وبختیاری در اصفهان آغاز به کار کرد.

«جشنواره رویش کوهرنگ» با شرکت اختراعاتی از استان‌های اصفهان، قم، مرکزی و چهارمحال‌وبختیاری در اصفهان آغاز به کار کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، دکتر رسول زرگرپور؛ استاندار اصفهان، در بخشی از آیین افتتاحیه این جشنواره، راه اندازی جشنواره «رویش کوهرنگ» را زمینه‌سازی برای توسعه اقتصاد دانش‌بنیان عنوان کرد و گفت: جشنواره کوهرنگ برای رونق بخشیدن به ابتکار و فناوری و کشف استعداد‌ها برگزار شده و می‌‌تواند به اقتصاد دانش‌بنیان کمک کند.

 وی با اشاره به اینکه تحول در دانش، بیش از هر عاملی می‌تواند به جایگزینی اقتصاد مبتنی بر دانش و فناوری به جای اقتصاد مبتنی بر نفت کمک کند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر با توجه به تاکیدات رهبری معظم انقلاب بر اقتصاد مقاومتی باید به سمت اقتصاد مبتنی بر دانش و فناوری پیش رفته و شرایط کشور را از این لحاظ بهبود بخشید.

سپس دکتر شقایق حق‌جوی جوانمرد؛ رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان خاطر نشان کرد: «جشنواره رویش کوهرنگ» با شرکت اختراعاتی از استان‌های اصفهان، قم، مرکزی و چهارمحال‌وبختیاری و همچنین از 20 استان دیگر کشور به میزبانی بنیاد نخبگان استان اصفهان برگزار شده است.

وی با تأکید بر اینکه رویکرد و برنامه ریزی اصلی بنیاد ملی نخبگان، پژوهشِ پاسخگو است که پیش‌ران آن اقتصاد مبتنی بر دانایی است، اظهار کرد: هفته پژوهش فرصت مناسبی برای نشان دادن دستاوردها و به اشتراک گذاشتن تجربیات علمی است.

رئیس بنیاد نخبگان استان اصفهان با بیان اینکه پنجمین جشنواره اختراعات کوهرنگ با حضور تیم داوری از بنیاد ملی نخبگان برای ارائه اختراعات و دستاوردهای پژوهشی و علمی برگزار شده است، ادامه داد: استان اصفهان برای دومین بار میزبان جشنواره منطقه‌ای رویش کوهرنگ است و تا پایان مهلت ثبت نام جهت شرکت در این جشنواره بیش از 520 نفر ثبت نام کردند که از این لحاظ بیشترین درخواست حضور در جشنواره را در بین دیگر جشنواره‌های منطقه ای دارد و با داوری اولیه انجام شده حضور 144 مخترع در جشنواره میسر شد.

وی افزود: یکی از برنامه‌های امسال دعوت از صنایع و سرمایه‌گذاران دولتی و خصوصی جهت مشاوره به مخترعان و همچنین سرمایه‌گذاری بر روی اختراعات برتر است.

دکتر حق‌جوی با اشاره به اینکه جشنواره‌های منطقه‌ای رویش فرصت مناسبی برای تبدیل ایده به ثروت و تسهیل ارتباط مخترعان با سرمایه‌گذاران محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: در این جشنواره بخش‌های مختلف و جدیدی پیش‌بینی شده است که از آن جمله می‌توان به بخش‌های دالان مشاوره، دالان تسهیل‌گران، غرفه فن‌آفرینی، غرفه صنایع پیشرو، کارگاه‌های آموزشی، تولید نرم افزار اندروید شناسنامه اختراعات، مسابقه فیلم‌سازی مستند علمی و رونمایی از شبکه ویکی اسکیل اشاره کرد.

لازم به ذکر است، جشنواره کوهرنگ از 18 لغایت 21 آذرماه از ساعت 9 الی ۲۰ در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی استان اصفهان دایر است.

 

 

تاریخ انتشار : 1393/09/18
کد : 71896
تعداد بازدید: 401