پنج شنبه 2 بهمن 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

پنجمین دوره مسابقه «خلاقیت ابن‌سینا» در شیراز برگزار شد

پنجمین دوره مسابقه «خلاقیت ابن‌سینا» با هدف کشف استعدادهای خلاق استان فارس و ایجاد فرصت و انگیزه پژوهشی، در شیراز برگزار شد.

پنجمین دوره مسابقه «خلاقیت ابن‌سینا» با هدف کشف استعدادهای خلاق استان فارس و ایجاد فرصت و انگیزه پژوهشی، در شیراز برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛  دکتر حبیب شریف؛ رئیس بنیاد نخبگان استان فارس گفت: خلاقیت؛ توانایی و مهارت‌هایی است که به صورت نهفته و به صورت کم‌وبیش در وجود تمام انسان‌ها هست. اما باید توجه داشت، این شناخت و معرفت است که به خلاقیت جهت می‌دهد.

وی با اشاره به اهداف برگزاری پنجمین دوره مسابقه «خلاقیت ابن‌سینا» در شیراز اظهار داشت: کشف استعدادهای خلاق و معرفی آنان در جهت شکوفایی خلاقیت آنان، ایجاد زمینه‌ای برای ورود طرح‌های مفید و کاربردی دانش‌آموزی به عرصه دانشگاه، ایجاد فرصت و انگیزه در دانش‌آموزان برای داشتن نگرش پژوهشی به علوم اندوخته شده از مهمترین اهداف برگزاری این رقابت بود.

رئیس بنیاد نخبگان فارس افزود: بنیاد نخبگان استان فارس با توجه به رسالت خود در زمینه­ی شناسایی و حمایت از اجتماعات نخبگانی و همچنین حمایت از برنامه‌هایی که در راستای سند راهبردی کشور در امور نخبگان تدوین شده است،  به دنبال شکوفایی استعدادهای بالقوه کودکان، نوجوانان و جوانان سطح استان، اقدام به شناسایی گروه دانشجویی کاپا به عنوان یکی از اجتماعات نخبگانی استان فارس و هم­چنین نظارت بر اجرای پنجمین دوره مسابقات خلاقیت ابن سینا کرده است.

مسابقه «خلاقیت ابن سینا» به منظور سنجش خلاقیت و همچنین ایجاد بستر تفکر خلاق در دانش آموزان دوره­ی متوسطه دوم به همت بنیاد نخبگان استان فارس و با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی شیراز و سازمان آموزش‌وپرورش فارس برگزار شد.

 

تاریخ انتشار : 1394/02/01
کد : 71378
تعداد بازدید: 262

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601