دریافت 1206 درخواست مردمی در بهار 93

نشست صمیمانه و ملاقات مردمی رئیس بنیاد ملی نخبگان که توسط دفتر ارتباطات مردمی و ملاقات‌های عمومی معاونت علمی و بنیاد ملی نخبگان، تدارک دیده‌شده، فرصتی است تا مخاطبان معاونت علمی و بنیاد ملی نخبگان بتوانند در دیدار چهره به چهره، مسایل و موضوعات مورد دغدغه و حتی مشکلات خود را مطرح کنند.

نشست صمیمانه و ملاقات مردمی معاون علمی و فناوری رییس‌جمهوری که توسط دفتر ارتباطات مردمی و ملاقات‌های عمومی معاونت علمی، تدارک دیده‌شده، فرصتی است تا مخاطبان معاونت علمی و بنیاد ملی نخبگان بتوانند در دیدار چهره به چهره، مسایل و موضوعات مورد دغدغه و حتی مشکلات خود را مطرح کنند.


به گزارش روابط عمومی بنیاد ملی نخبگان، درپی نشست‌های ماهیانه و مرسوم معاونت علمی ریاست جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان، دکتر سورنا ستاری در این جلسه با جمعی از درخواست کنندگان ملاقاتهای حضوری شامل صاحبان شرکت های دانش بنیان و استعدادهای برتر تحت پوشش بنیاد ملی نخبگان دیدار و گفتگو کرد.
این نشستها و ملاقاتها که توسط دفتر ارتباطات مردمی و ارتباطات تدارک دیده می شود، فرصتی است تا حاضرین بتوانند در دیداری چهره به چهره با معاون علمی و فناوری رئیس جمهور مسایل و موضوعات خود را طرح و مورد رسیدگی قرار دهند. این درخواست ملاقاتها از دریچه دفتر ارتباطات مردمی معاونت علمی در پورتال سازمانی معاونت علمی و فناوری به آدرس ISTI.IR و سایت بنیاد ملی نخبگان به آدرس BMN.IR دریافت شده و پس از طی کردن فرآیند خاص و بررسی اولیه به دست مخاطبان خود می رسد.


روند این فرآیند از ورود نامه درخواست آغاز می شود. این ورودی ها عبارتند از: نامه های کاغذی که توسط دبیرخانه معاونت و بنیاد تحویل گرفته می شود، سامانه های پیامگیر گویا، ارسال رایانامه از طریق bmn@bmn.ir، riasat@isti.ir، isti@isti.ir ، سامانه ملاقات مردمی معاونت به آدرس isti.ir/requesttovisit، سامانه ملاقات مردمی بنیاد ملی نخبگان (بنیاد استان تهران) و سامانه سامد دولت، ملاقات در حاشیه سفرهای استانی یا در نمایشگاه ها و جلسات. همه این درخواست ها به مرکز روابط عمومی و دفتر ارتباطات ارائه می شود. پس از مطالعه و بررسی اولیه و موضوع یابی، از طریق اتوماسیون، به واحدهای مربوطه ارجاع تخصصی می شود. اگر حل مسئله مورد درخواست، فرایند داخلی در معاونت مربوط را می طلبد و منجر به پاسخ می شود و اگر مرتبط با این اداره است ولی حل مسئله خارج از اختیارات مدیران است دو راهکار برایش در نظر گرفته می شود: نیازمند ملاقات حضوری تشخیص داده می شود یا فراتر از اختیار معاونین است و نیازمند اخذ دستور ویژه است که نتیجه به درخواست کننده ارسال خواهد شد.


معمولا در این نشست ها، معاونین مربوط شرکت می کنند که در این نشست، علاوه بر معاون علمی رئیس جمهور، دکتر محمود شیخ زین‌الدین، معاون نوآوری و تجاری‌سازی فناوری، پرویز کرمی، مشاور معاون علمی و فناوری و رئیس مرکز ارتباطات مردمی به عنوان معاونان مرتبط نیز حضور داشتند.

 


در این جلسه مشکلاتی که برخی نخبگان و استعدادهای برتر و صاحبان شرکت های دانش بنیان داشتند مطرح و ضمن بررسی و تشریک مساعی با دستور دکتر ستاری برای پیگیری و رفع و تعدیل آنها اقدام شد همچنین در راستای تجاریسازی چند طرح ارائه شده دستور پرداخت وام و تسهیلات حمایتی صادر شد.
مخاطبان این نشستها تنها فعالان عرصه علمی و فناوری نیستند و در این نشست فعالان عرصه فرهنگ هم حضور داشته و پیشنهاداتی در رابطه با ساخت فیلم و فرهنگسازی در زمینه علمی و فناوری ارائه کردند که با استقبال معاون علمی رئیس جمهور مواجه شد.

 


حجم درخواستهای ارجاع شده به نهادهای زیرمجموعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری طی سه ماه اول سال جاری 1206 درخواست بوده که به 1053 درخواست پاسخ داده شده است. از بین درخواستهای ارائه شده به معاونت علمی و بنیاد ملی نخبگان، 47 درخواست به رئیس حوزه ریاست ارجاع داده شده که به هر 47 درخواست پاسخ داده شده است. بیشترین درخواست ارجاعی هم به ریاست دفتر نخبگان استان تهران فرستاده شده که 545 درخواست بوده است.

لازم به ذکر است که دفتر ارتباطات مردمی برنامه هایی هم برای پویایی و ارتقای هر چه بهتر پاسخگویی و رسیدگی را در دستور کار دارد. از جمله برنامه هایی که مدنظر این دفتر است عبارتند از: تشکیل کمیته راهبردی ارزیابی و باز تحلیل فرآیندهای موجود و به سازی آن، ساخت کلیپ های 3 تا 5 دقیقه ای برای راهنمایی و توضیح مراحل مختلف سامانه ثریا، راه اندازی مشاوره و گفتگوی برخط (آنلاین) در بخش سامانه ها جهت راهنمایی های ضروری، بازنشرتسهیلات و حمایت ها، طراحی بروشور ها و بولتن های مورد نیاز.

 

براساس این گزارش، مسوولان شرکت های دانش بنیان و استعدادهای برتر برای رسیدگی به مواردی که به معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و بنیاد ملی نخبگان مربوط می شود، می‌توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به نشانی www.isti.ir، مشخصات و درخواست خود را ثبت یا با شماره تلفن گویای 83533131-021 تماس حاصل کنند و مواردی که به بنیاد ملی نخبگان مربوط می شود به نشانی bmn.ir مراجعه کنند تا پس از بررسی‌های لازم توسط این دفتر برای رسیدگی به مسایل مراجعه کنندگان یا وقت ملاقات حضوری با معاون علمی و فناوری رئیس جمهور یا معاونان مربوطه این معاونت اقدامات لازم به عمل آید.

تاریخ انتشار : 1393/04/07
کد : 71200
تعداد بازدید: 928