حمایت از 10 طرح پژوهشی میان‌گروهی تصویب شد

کارگروه میان گروهی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی حمایت از 10 طرح پژوهشی میان گروهی جدید را تصویب کرد.

کارگروه میان گروهی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی حمایت از 10 طرح پژوهشی میان گروهی جدید را تصویب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، کارگروه میان گروهی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی در آخرین جلسه خود با بررسی 15 طرح پژوهشی ارائه شده به این کارگروه پشتیبانی از 10 طرح را مورد تصویب قرار داد. طرح‌های پژوهشی مصوب در کارگروه میان گروهی در زمینه‌های نانوکامپوزیت، سنتزنانوذرات برای دارورسانی، سنتز کمپلکس ضد سرطانی(شیمی دارویی)، سلول خورشیدی و تولید میکرو کپسول هستند که ارائه مقاله ISIQ1 و دانش فنی و نمونه محصول از تعهدات این طرح‌ها است.

گفتنی است، روند رو به رشد علوم و تحقیقات بین­ رشته‌ای، نقش و جایگاه این رویکرد نوین در تحولات علمی و فناوری جهان، بیانگر اهمیت و ضرورت توجه به این حوزه در کمک به توسعه علمی کشور است که  با توجه به این مهم و نقش و جایگاه فرابخشی صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران معاونت علمی به عنوان «بنیاد ملی علم ایران» در سطح کشور، کارگروه میان‌ گروهی صندوق فعالیت خود را با حمایت از توسعه پژوهش­‌های میان رشته­ ای و میان گروهی در حوزه علوم تجربی انجام می‌دهد.

این کارگروه، ضمن تعیین عرصه‌های اولویت دار صندوق براساس اسناد بالادستی و نیاز کشور، به بررسي و ارزیابی طرح‌هاي پژوهشی پژوهشگران با موضوعات بين رشته‌اي که در نقشه جامع کشور، برنامه پنجم توسعه و نقشه سلامت کشور تعیین شده، می‌پردازد.

اعضای اين کارگروه از برجسته ترين استادان وهيات علمي دانشگاه هاي برتر کشور در رشته‌هاي مهندسي پليمر، مهندسي بافت ، مهندسي پزشکي، داروسازي، توانبخشي، محيط زيست هستند. توجه به روند جهانی مطالعات و تحقيقات لزوم حرکت‌های ملی فناورانه را به منظور توسعه دانش فنی و ايجاد توان توليد صنعتی در کشور را مشخص می‌کند بنابراین توجه و اهمیت صندوق به رشته‌هایی که اولویت قرار داده تعیین کننده حرکت در این مسیر است.

 

تاریخ انتشار : 1395/03/17
کد : 70976
تعداد بازدید: 391