جشنواره گیاهان دارویی جشنواره فرصتی مناسب برای استفاده درست از داشته‌هایمان است

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده های طبیعی و طب سنتی ایران را جایگاه خوبی برای نمایش پتانسیل های موجود در صنعت گیاهان دارویی و طب سنتی کشور بیان کرد.

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده های طبیعی و طب سنتی ایران را جایگاه خوبی برای نمایش پتانسیل های موجود در صنعت گیاهان دارویی و طب سنتی کشور بیان کرد.

به گزارش پایگاه اطلاعرسانی بنیاد ملی نخبگان، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در مراسم افتتاحیه سومین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده های طبیعی و طب سنتی ایران، که با حضور وزیر جهاد کشاورزی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و جمعی از فناوران، کارآفرینان و صاحبان شرکت های حوزه گیاهان دارویی و طب سنتی برگزار شد، اظهار کرد: این جشنواره مکانی برای نمایش پتانسیل های حوزه گیاهان دارویی و طب سنتی کشور است و فرصتی فراهم می کند تا منابع طبیعی و خدادادی که فراموش کرده ایم را به نمایش بگذاریم و در جهت کارآفرینی و اشتغال از آنها استفاده کنیم.

وی افزود: بنابراین این جشنواره فرصتی برای مشاهده و استفاده درست از داشته هایمان است و امروز این صحبت که بارش باران و برف در کشور کم است پذیرفته نیست؛ زیرا با دانش علمی و فناوری خود توانایی افزایش آن در کشور وجود دارد، همچنین برای کشت دیم می توانیم از گیاهانی استفاده کنیم که جنبه اقتصادی دارند.

رییس بنیاد ملی نخبگان با بیان اینکه امیدوارم سومین دوره این جشنواره همچون دو دوره گذشته پر برکت باشد، ابراز کرد: اگر برای افتتاحیه این رویداد، چنین جمعیت قابل توجهی حضور یافته اند قطعا استقبال بیشتری در روزهای آینده از آن خواهد شد، زیرا این جشنواره و نمایشگاه در دل مردم جای دارد.

در ادامه این مراسم، معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به همراه محمود حجتی وزیر جهادکشاورزی، محمد مخبردزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، معاونین معاونت علمی، معاونان وزارت جهادکشاورزی و جمعی از فناوران و متخصصان حوزه گیاهان دارویی و طب سنتی از بخش تتریس (شرکت ها و طرح های برگزیده جشنواره) بازدید کرد.

سومین جشنواره و نمایشگاه ملی گیاهان دارویی، فرآورده های طبیعی و طب سنتی ایران 15 تا 18 شهریورماه به همت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در مصلی تهران برگزار می شود. این نمایشگاه از ساعت 9 تا 19 پذیرای علاقه مندان خواهد بود.

 

تاریخ انتشار : 1395/06/15
کد : 70197
تعداد بازدید: 286