در نشستی با مسئولان کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر/
زمینه گسترش همکاری‌های علمی و نخبگانی در بوشهر فراهم شد

رییس بنیاد نخبگان استان بوشهر از توسعه همکاری‌های علمی، فناوری و نخبگانی در حوزه جذب و حمایت از مستعدان برتر این نهاد در نشستی با مسئولان کمیته امداد امام خمینی(ره) استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ به منظور حمایت بیشتر از مستعدان‌برتر و گسترش دایره نخبگانی، نشست رییس بنیاد نخبگان بوشهر و مسئولان کمیته امداد امام خمینی (ره) برگزار شد.

در این نشست، ضمن تاکید بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت دو طرف در شناسایی، هدایت و توانمندسازی مستعدان‌برتر خاصه افراد تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره)، مقرر شد تفاهم‌نامه همکاری بین دو نهاد منعقد شود.

زمینه­‌سازی در جهت تقویت و تعمیق رویکردهای علمی، پژوهشی و فناورانه، زمینه‌سازی در جهت بهره­‌مندی طرفین از ظرفیت­‌های پژوهشی و فناورانه یکدیگر از قبیل امکانات آموزشی و زیرساخت­‌های ارتباطی و اطلاعاتی، تعامل و تبادل دانش و اطلاعات بین کارشناسان و پژوهشگران دو طرف و همچنین همکاری در زمینه طراحی و اجرای برنامه‌های کاربردی مشترک، از مهمترین مفاد این تفاهم‌نامه است.

از دیگر موارد مورد تاکید طرفین می‌توان بع همکاری مشترک در برگزاری جلسات هم­‌اندیشی و کارگاه ‌های علمی، همایش­‌ها و سمینارهای پژوهشی و آموزشی، همکاری پیرامون برگزاری دوره‌های کارآموزی، کارورزی و بازدیدهای علمی و صنعتی، همکاری در زمینه انجام خدمات مشاوره و نظارت بر اجرای طرح‌های در دست اجرا توسط طرفین در صورت نیاز و همچنین همکاری در زمینه انتشار مقالات و کتاب­‌های علمی حاصل از فعالیت­‌های مشترک، برگزاری مراسم تکریم و الگوسازی نخبگان استان و همکاری در جذب، شناسایی و توانمندی همه‌جانبه سرآمدان و مستعدان‌برتر استان و زمینه­‌سازی برای تأثیرگذاری و اجرای مسئولیت­‌های اجتماعی نخبگان و فرهیختگان استان، اشاره کرد.

تاریخ انتشار : 1400/01/18
کد : 111271
تعداد بازدید: 76