رییس دانشگاه یاسوج:
اخلاق‌مداری در مسیر توسعه، از ویژگی‌های نخبگان است

عریان گفت: نخبگان باید در مسیر تعالی و توسعه جامعه حرکت کنند و البته در این مسیر بر موازین اخلاقی نیز پایبند باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامة برگزاری برنامه‌های تربیتی و هدایت و به منظور تقدیر از فعالیت‌های نخبگانی، بنیاد نخبگان استان کهگیلویه‌وبویراحمد از برگزیدگان دو رقمی کنکور سراسری در استان تقدیر کرد.

در این مراسم، عریان؛ رییس دانشگاه یاسوج با تقدیر از دانش‌آموزان برگزیده کنکور سراسری، گفت: آموزش عالی پس از انقلاب در شاخص توسعه از همه حوزه‌های دیگر جلوتر بوده است.

وی افزود: نخبگان باید در مسیر تعالی و توسعه جامعه حرکت کنند و البته در این مسیر بر موازین اخلاقی نیز پایبند باشند.

در بخش دیگری از این مراسم، حمدالله اکوانی؛ رییس بنیاد نخبگان استان با اشاره به رویکردهای بنیاد ملی نخبگان در حمایت از مستعدان‌برتر، گفت: این بنیاد هرساله رتبه‌های زیر صد کشوری در رشته تجربی و ریاضی، رتبه‌های زیر ۸۰ کشوری در رشته علوم انسانی و رتبه کشوری زیر ۴۰ در رشته هنر به عنوان استعدادبرتر به مدت یکسال مورد حمایت قرار می‌دهد.
زارع‌پور؛ مدیرکل آموزش‌وپرورش کهگیلویه‌وبویراحمد نیز با اشاره به روند رو به رشد جایگاه استان در کنکور سراسری، اظهار داشت: در چند سال گذشته دانش‌آموزان استان در کسب رتبه‌های زیر ۱0۰۰ موفقیت‌های چشمگیری داشته‌اند.

وی نخبگان را سرمایه‌های کشور دانست و تأکید کرد: آموزش‌وپرورش از همه ظرفیت‌ها برای ایجاد بستر لازم برای بهبود آموزش در استان استفاده می‌کند.
در پایان این مراسم با اهداء هدایایی، از سه نفر از رتبه‌های برتر کنکور سراسری 99 تقدیر شد.

تاریخ انتشار : 1400/01/18
کد : 111269
تعداد بازدید: 86