رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان اردبیل:
موضوع نوآوری باید یکی از روزمرگی‌های زندگی دانشجویی باشد

رسولی با اشاره به اهمیت نوآوری در فضای علمی و تحقیقاتی، گفت: موضوع نوآوری باید یکی از روزمرگی‌های زندگی دانشجویی باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ همایش نقش مهندسان عمران در اقتصاد مقاومتی و بیانیه گام دوم انقلاب با حضور رییس بنیاد نخبگان استان اردبیل، رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان و جمعی از اساتید، اعضای هیئت‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل برگزار شد.

در این همایش، رسولی؛ رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان با اشاره به اهمیت تبدیل دانش به نوآوری، گفت: موضوع نوآوری باید یکی از روزمرگی‌های زندگی دانشجویی باشد.

وی افزود: در سال‌های اخیر، دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل در زمینه توسعه کسب‌وکارهای وابسته به دانش و نوآوری گام‌های خوبی برداشته و به همین دلیل توانسته ارتباط خوبی با صنعت برقرار کند.

رسولی ادامه داد: یکی از مهمترین هدف‌گذاری‌های این دانشگاه در سال‌های آتی، ورود بیشتر اعضای هیئت‌علمی و دانشجویان دانشگاه به بخش‌های مختلف صنعت و حوزة دانش‌بنیان است.

در ادامه، حسین شایقی؛ رییس بنیاد نخبگان استان اردبیل نیز هفت مورد از سرفصل‌‎های بیانیه گام دوم از جمله: علم و پژوهش، معنویت و اخلاق، اقتصاد، عدالت و مبارزه با فساد، استقلال و آزادی، عزت ملی و روابط خارجی و مرزبندی با دشمن و سبک زندگی را تشریح کرد.

وی اظهار داشت: توسعة علم و فناوری در پیشرفت اقتصادی کشور نقش بسزایی دارد و به همین دلیل در بیانیه گام دوم نیز بر آن تأکید شده است.

شایقی تصریح کرد: توجه ویژه به ایجاد و راه‌اندازی کسب‌وکارهای نوپا و دانش‌بنیان در زمینه‌های عمرانی می‌تواند در اشتغال‌زایی و کارآفرینی اثرگذاری بالایی داشته باشد.

رییس بنیاد نخبگان استان اردبیل با اشاره به ساخت پل بعث اروند در عملیات والفجر۸، گفت: نقش مهندسان عمران در توسعه کشور از همان سال‌های جنگ‌تحمیلی به مشخص است و ساخت پل استراتژیک بعثت در دوران دفاع‌مقدس با توجه به پیچیدگی‌های فنی و سختی‌های ساخت پل در آب خروشان رودخانه اروند، بیانگر همت و دانش بالای مهندسان عمران در حل مشکلات و مسائل داخلی است.

تاریخ انتشار : 1399/12/18
کد : 111165
تعداد بازدید: 122