چالش‌های روحی دانشجویان بین‌المللی هلند در مواجه با کرونا

تعداد قابل توجهی از دانشجویان بین‌المللی در هلند به دلیل شیوع ویروس کرونا با اضطراب و تنهایی دست و پنجه نرم می‌کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ تحلیل وضعیت دانشجویان بین المللی در مؤسسات آموزش عالی هلند در طول همه گیری کووید 19 بین 15 دسامبر 2020 و 10 ژانویه 2021 انجام شده است.حدود 357 دانشجوی بین‌المللی ثبت نام شده در مؤسسات آموزش عالی هلند به پرسش‌های این نظرسنجی پاسخ دادند و به محققان در مورد تجربه خود در طول دروان شیوع بیماری کرونا گفتند
.

بیش از نیمی از دانشجویان بین المللی در آموزش عالی هلند اعلام کردند که عمدتاً احساس نگرانی، تنهایی یا بی حوصلگی را تجربه می‌کنند. بیش از 40 نفر از پاسخ‌دهندگان گفتند که از افسردگی رنج می‌برند. این تحقیق نشان می دهد که دانشجویان بین المللی به شدت تحت تأثیر بحران تاج قرار گرفته اند.

بر اساس گزارش اخیر، دانشجویان بین‌المللی از ایمنی کمتری  نسبت به دانشجویان هلندی برخوردارند. همین امر آن‌ها را به گروهی آسیب پذیر تبدیل می کند. این گزارش زندگی عاطفی دانش آموزان را مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهد و از آن‌ها می پرسد که هر چند وقت یکبار احساسات منفی مانند اضطراب، بی حوصلگی یا افسردگی، و همچنین احساسات مثبت به عنوان مثال امیدواری، انگیزه و شادمانی را تجربه می‌کنند.

افزایش نگرانی‌ها نسبت به رضایتمندی

بیش از نیمی از پاسخ دهندگان حدود 62درصد گفتند که اغلب یا همیشه، احساس اضطراب می کنند؛ 41درصد از پاسخ دهندگان اغلب یا همیشه احساس افسردگی می کنند.حدود 35.9درصد از پاسخ دهندگان احساس غالباً یا همیشه امیدواری، 32.4درصد احساس انگیزه و 24.7درصد، احساس خوشبختی می‌کردند.

یک نظرسنجی انجام شده در سال 2019، در مورد تجربیات دانشجویان بین‌المللی نشان داد که 44درصد از پاسخ دهندگان فشار روانی بسیار شدید و 40درصد نیز مشکلات روانی متوسط تا شدید را تجربه کرده‌اند.

به همین دلیل نویسندگان گزارش 2021 به این نتیجه رسیدند که در میان دانشجویان بین المللی، احساسات منفی افزایش یافته و احساسات مثبت در طی همه گیری کاهش یافته است.

گزارش به تفصیل در مورد علت نگرانی دانش آموزان توضیح می دهد و از پاسخ‌دهندگان خواسته شد در مورد نگرانی‌هایشان توضیح دهند. حدود 68.8درصد دانشجویان بین‌المللی اظهار داشتند که بیش‌تر یا تمام دانشجویان، در مورد آینده شغلی خود نگران هستند. مسائل مربوط به ادامه کار پژوهشی و آینده تحصیلی نیز یکی دیگر از نگرانی‌های آنان بود.

محققان همچنین زندگی اجتماعی دانشجویان را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند. اکثریت قریب به اتفاق اظهار داشتند که از زندگی اجتماعی خود از سپتامبر 2020 به بعد ناراضی هستند 67درصد از زندگی خود ناراضی یا بسیار ناراضی هستند. فقط 14 درصد اظهار داشتند که از زندگی اجتماعی خود راضی یا بسیار رضایت دارند.

منبع: پایگاه خبری تحلیلی PieNews

تاریخ انتشار : 1399/12/17
کد : 111156
تعداد بازدید: 120