رييس بنیاد نخبگان چهارمحال‌وبختیاری:
هدایت استعدادهای دانش‌آموزی نیازمند هم‌افزایی بین‌دستگاهی است

بنیادیان با اشاره به اهمیت هدایت استعدادهای دانش‌آموزی در برنامه ملی شهاب، گفت: این مهم نیازمند بکارگیری ظرفیت‌های همه دستگاه‌ها و نهادهای ذی‌ربط است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ اولین جلسه هم‌اندیشی ستاد استانی برنامه ملی شهاب به منظور بررسی نقاط ضعف و قوت و ارائه راهکارهای مناسب برای اجرای بهتر این برنامه، با حضور رؤسای بنیاد نخبگان چهارمحال‌وبختیاری و اداره‌کل آموزش‌وپرورش استان برگزار شد.

در این نشست، مجتبي بنياديان؛ رييس بنیاد نخبگان چهارمحال‌وبختیاری يكي از اهداف برنامه شهاب را فراهم كردن بستر مناسب براي شناسايي و شكوفايي استعدادهاي دانش‌آموزان در تمام پایه‌ها خاصه در مقطع متوسطه دانست و گفت: تبيين جايگاه اين برنامه اهمیت بسیار بالایی دارد.

وی با اشاره به اينكه پس از شناسايي دانش‌آموزان، مرحلة هدایت آغاز می‌‎شود، افزود: هدايت دانش‌آموزان علاوه بر مجموعه آموزش‌وپرورش و بنياد نخبگان استان، به حضور جدی دستگاه‌ها و نهادهای دیگر نیازمند است که البته می‌توان با ایجاد کارگروه تخصصی، چالش‌های موجود را با آسیب‌شناسی رفع کرد.

در پایان مصوب شد به منظور طراحی مسیر اجرا و برنامه‌ریزی بهتر، آمار و اطلاعات چند ساله اجرای برنامه ملی شهاب در استان از ستاد ملی اخذ شود.

تاریخ انتشار : 1399/12/17
کد : 111155
تعداد بازدید: 114