مراسم تقدیر از مستعدان‌برتر استان قزوین برگزار شد

مراسم تقدیر از برگزیدگان المپیادهای علمی و رتبه‌های‌برتر کنکور سراسری در استان قزوین، برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ بنیاد نخبگان استان قزوین در راستای انجام رسالت خود در تکریم از برگزیدگان رویدادهای علمی، از نفرات‌برتر کنکور سراسری 99 و المپیاد دانش‌آموزی 98 تقدیر کرد.

در ابتدای این نشست، رجب‌پور؛ رییس بنیاد نخبگان استان قزوین با اشاره به تسهیلات اعطایی به استعدادهای‌برتر، ایجاد هسته‌های نخبگانی را یکی از مهمترین برنامه‌های بنیاد ملی نخبگان در توانمندسازی نخبگان دانست و به همکاری دستگاه‌های اجرایی در طرح شهید احمدی‌روشن اشاره کرد.

نانگیر؛ معاون توسعه استانداری قزوین نیز با اشاره به اهمیت حرکت در مسیر نخبگی، حس مسئولیت‌پذیری در قبال جامعة بومی را یکی از مهمترین ویژگی‌های نخبگان دانست.

میهمی؛ عضو هیئت‌علمی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) نیز با اشاره به لزوم تداوم فعالیت‌های نخبگانی، کسب رتبه‌برتر در کنکور سراسری و یا برگزیده شدن در المپیاد علمی را ابتدای مسیر پویای نخبگی قلمداد و بر ضرورت توانمندسازی مستعدان در حوزه‌های خلاقیت و ایده‌پردازی تأکید کرد.

اهمیت هدایت تحصیلی در مقطع متوسطه بخصوص در حوزه علوم انسانی، لزوم معرفی رشته‌های دانشگاهی در مدارس، تصحیح نگاه کالامحور به کنکور و آزمون سراسری، گسترش ارتباط مستعدان با دانش‌آموزان، توسعه شبکه‌سازی اجتماعات مستعدان دانشجویی و دانش‌آموزی، معرفی زمینه‌های میان رشته‌ای به دانش‌آموزان، از مهمترین موضوعات مورد بحث مستعدان‌برتر بود.

در پایان این مراسم، با اهداء هدایایی از مستعدان‌برتر تقدیر شد.

تاریخ انتشار : 1399/12/17
کد : 111153
تعداد بازدید: 105