رییس بنیاد نخبگان استان قزوین مطرح کرد:
لزوم احیای ظرفیت‌های فرهنگی در جامعه

رجب‌‎پور با اشاره به ضرورت احیای ظرفیت‌‎های فرهنگی، این مهم را راهی برای ارتقاء فرهنگی جامعه دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ به منظور پاسداشت خدمات ارزنده و کم‌بدیل سرآمدان حوزه‌های مختلف و همچنین الگوسازی از مفاخر بومی، رییس بنیاد نخبگان استان قزوین با استاد احمد پیله‌چی قزوینی از سرآمدان خوشنویسی کشور دیدار و از خدمات ارزندة این استاد تجلیل کرد.

در این دیدار، رجب‌پور؛ رییس بنیاد نخبگان استان قزوین با اشاره به اهمیت تکریم سرآمدان علم و ادب استان، این اقدام را گامی مهم در الگوسازی برای مستعدان‌برتر قلمداد کرد.

وی با اشاره به ضرورت تشویق و ترغیب مستعدان‌برتر برای حضور در عرصه‌های فرهنگی و هنری، معرفی و احیای ظرفیت‌های فرهنگی را راهی برای ارتقاء سطح فرهنگی جامعه دانست.

استاد احمد پیله‌چی قزوینی نیز گفت: خوشنویسی یک هنر قدسی است که در آموزه‌های دینی نیز به آن اشاره شده و پیشینه توصیه‌ای دارد.

وی با بیان اینکه نگرانی اصلی از دست دادن قداست هنر و پیشرفت جامعه هنری است، افزود: گرچه توجه به هنرمند و حمایت از او، زیربنای خلق اثر هنری است اما
متأسفانه این مهم تا حدی زیادی مغفول مانده است.
لازم به ذکر است، احمد پیله‌چی از سال ۱۳۵۳ نزد استاد سید احمد رفیعی قزوینی کار خوشنویسی را به صورت حرفه‌ای شروع کرد و از محضر اساتیدی چون کیخسرو خروش و غلامحسین امیرخانی کسب فیض کرده است. ایشان در خط نستعلیق صاحب سبک بوده و شیوه کاری ایشان آمیزه‌ای از تجربیات اساتید بزرگ گذشته قزوین، ایران و جهان اسلام است. وی نشان درجه یک هنری را نیز کسب کرده است.

تاریخ انتشار : 1399/12/13
کد : 111138
تعداد بازدید: 152