مدیرکل اوقاف و امور خیریه چهارمحال‌وبختیاری:
وقف، تحولی اساسی در جامعه علمی ایجاد می‌کند

حجت‌الاسلام‌والمسلمین امیری با اشاره به اهمیت نهادینه شدن فرهنگ وقف علمی در جامعه، گفت: حمایت واقفان و خیران از نخبگان، زمینه‌ساز توسعه و پیشرفت کشور است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در راستای ترویج فرهنگ وقف علمی در جامعه، دومین دوره اعطای جایزه علمی امام صادق علیه‌السلام به همت بنیاد نخبگان چهارمحال‌وبختیاری و اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان برگزار شد.

در این برنامه، مجتبی بنیادیان؛ رییس بنیاد نخبگان استان چهارمحال‌وبختیاری به ضرورت ترویج فرهنگ وقف علم و فناوری اشاره کرد و گفت: موقوفات وافقان و خیران باید به سمت نیاز واقعی جامعه هدایت شود.

وی افزود: بسیاری از دانشگاه‌های برتر دنیا توسط واقفین علم و فناوری تأسیس و اداره می‌شوند.

بنیادیان ادامه داد: تخصیص موقوفات به مراکز علمی و فناوری به ویژه حوزه‌های کارآفرینی و اختراع، سبب تقویت اکوسیستم کارآفرینی و عملیاتی‌شدن ایده‌های نوآورانه می‌شود.

رییس بنیاد نخبگان چهارمحال‌وبختیاری اظهار داشت: حمایت از دانش‌آموزان مستعد مناطق کم‌برخوردار می‌تواند انگیزه و رغبت آنان برای تلاش دوچندان و آنان را به عنوان الگویی برای پیشرفت، به دیگر دانش‌آموزان معرفی کند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن امیری؛ مدیرکل اوقاف و امور خیریه چهارمحال‌وبختیاری نیز به نقش وقف و اثرات آن اشاره داشت و افزود: سه چیز پس از مرگ برای انسان باقی می‌ماند که مهمترین آن وقفی است که در زمان حیات انجام داده باشد.

وی با اشاره به لزوم ترویج فرهنگ وقف، آن را یکی از نیازهای اساسی کشور دانست و افزود: کمک‌های مالی و معنوی خیران در حوزه‌های نخبگانی و علم و فناوری تحولی اساسی در جامعة علمی ایجاد می‌کند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین امیری تصریح کرد: ترویج فرهنگ وقف علم و فناوری در جامعه، اثرات مثبتی در حمایت از نخبگان و در نتیجه توسعه پایدار دارد گرچه اقدامات خوبی در زمینة نهادینه کردن وقف علمی انجام نشده است.

لازم به ذکر است، در این مراسم به 14 نفر از دانش‌آموزان مستعد جایزه امام صادق (علیه‌السلام) اهدا شد.

در این برنامه مسئولان اداره‌کل آموزش‌وپرورش، کمیته امداد امام خمینی (ره)، اداره‌کل بهزیستی استان و مؤسسه خیریه آبشار عاطفه‌ها نیز حضور داشتند.

تاریخ انتشار : 1399/12/11
کد : 111121
تعداد بازدید: 157