یک هفته برای آگاهی/ نوبت به «مغز شعبده باز» رسید

هفته آگاهی از مغز امسال با برگزاری رویدادی با عنوان «مغز شعبده باز» از 9 اسفندماه در کشور آغاز می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ هفته آگاهی از مغز امسال برای ششمین سال متوالی و همزمان با این رویداد جهانی با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری های شناختی معاونت علمی و مشارکت و همکاری سازمان ها، مراکز علمی، آموزشی و نهادهای مردمی از نهم تا پانزدهم اسفندماه  برگزار می شود.

در این دوره نیز برنامه های متنوعی برای ترویج و ارتقای دانش علوم شناختی، گسترش آگاهی و شناخت نسبت به ساختار مغز در نظر گرفته شده است که به مدت یک هفته این برنامه ها اجرایی می‌شود.

در این هفته تلاش می شود با اجرای برنامه ‌های گوناگون آموزشی و علمی نسبت به ارتقای بهداشت و توانمند سازی مغز و راه های جلوگیری از کاهش توانایی مغز  با همکاری سازمان های مختلف از جمله آموزش و پرورش، شهرداری تهران، سازمان بهزیستی، وزارت بهداشت، وزارت علوم و سازمان‌های مردم نهاد  اطلاع رسانی شود.

هفته آگاهی از مغز امسال با شعار «مغزت را بشناس» آغاز شود. این رویداد با توجه به شرایط پاندمی کووید ۱۹، بصورت آنلاین و از طریق وب گاه آپارات و پخش زنده اینستاگرام نهم اسفندماه در دسترس  علاقمندان و  دانش پژوهان به ساختار و عملکرد مغز  قرار می گیرد.

رویداد «مغز شعبده باز» نیز آغازگر برنامه های این هفته است که با حضور شش تن از متخصصان و کارشناسان حوزه دانش مغز، بصورت عمومی و رایگان برگزار می شود.

تاریخ انتشار : 1399/12/06
کد : 111096
تعداد بازدید: 161