رییس بنیاد نخبگان استان کرمانشاه:
«هیوا» نقش مهمی در شناسایی سرآمدان مناطق کم‌برخوردار دارد

طاهرپور با اشاره به نتایج اجرای طرح هیوا، گفت: این طرح نقش مهمی در شناسایی چهره‌های سرآمد استان حتی در نقاط کمتربرخوردار دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ به منظور ایجاد و افزایش هم‌افزایی بین‌نهادی برای حمایت بیشتر و بهتر از جامعة نخبگانی، رییس بنیاد نخبگان استان کرمانشاه و رییس سازمان فرهنگی، ورزشی، اجتماعی شهرداری کرمانشاه در خصوص برگزاری برنامه‌های مشترک دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار، ‌آوات طاهرپور؛ رییس بنیاد نخبگان استان کرمانشاه با اشاره به مأموریت‌ها و برنامه‌های این بنیاد خاصه برنامه «هیوا (هدایت، یاری و واکاوی استعدادها برتر)»، گفت: شناسایی چهره‌های سرآمد استان حتی در نقاط کمتربرخوردار، یکی از مهمترین نتایج اجرای این طرح است.

وی با اشاره به لزوم طراحی و اجرای برنامه‌های مشترک، افزود: با توجه به رسالت‌ها و رویکردهای مشترک بین این دو نهاد می‌توان برنامه‌های مشترکی از قبیل کارگاه‌ها، بازدیدها، محافل انس با قرآن و مراسم تکریم را طراحی و اجرا کرد.

رییس بنیاد نخبگان استان کرمانشاه ادامه داد: باتوجه به بافت دینی منطقه، این بنیاد در نظر دارد با مشارکت سایر دستگاه‌های اجرایی، مجموعه‌ای با عناوین «پارک و موزه نخبگانی» و یا «موزه تصاویر نسخ خطی قرآنی» را برای گردآوری و ایجاد موزه‌ای از تصاویر و رونوشت‌های نسخ خطی قرآنی و آثار مرتبط موجود در استان کرمانشاه ایجاد کند.

در ادامه، عبدالمالکی؛ رییس سازمان فرهنگی، ورزشی، اجتماعی شهرداری کرمانشاه نیز با اشاره به لزوم طراحی و اجرای برنامه‌های مشترک، گفت: الگوسازی و تکریم نخبگان و سرآمدان بومی یکی از رسالت‌های شهرداری است که باید در قالب همکاری با بنیاد نخبگان استان برگزار شود.

تاریخ انتشار : 1399/12/06
کد : 111094
تعداد بازدید: 230