عضو هیئت‌علمی دانشگاه شیراز:
مستعدان‌برتر باید خود را در قبال ترویج و توسعة علم مسئول بدانند

مراسم تقدیر از رتبه‌های‌‍‌برتر کنکور سراسری و المپیاد‌های ملی در فارس به همت بنیاد نخبگان استان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامة برگزاری برنامه‌های فرهنگی و به منظور الگوسازی از فعالیت‌های نخبگانی، مراسم تقدیر از رتبه‌های‌‍‌برتر کنکور سراسری و المپیاد‌های ملی در فارس به همت بنیاد نخبگان استان برگزار شد.

در این مراسم، حبیب شریف؛ رییس بنیاد نخبگان فارس ضمن معرفی بنیاد ملی نخبگان، اهداف و تسهیلات حمایتی این بنیاد، گفت: نخبگان نقش مهمی در سازندگی و رفع چالش‌های و مشکلات کشور دارند.

وی با معرفی برخی از دانشمندان شامخ استان و اثرگذاری آنان در جامعة بومی، الگوسازی از مفاخر را یکی از ضرورت‌های مسیر نخبگانی دانست و افزود: الگو قرار دادن این افراد می‌تواند مسیر نخبگانی را تسهیل کند.

محمد نمازی؛ عضو هیئت‌علمی دانشگاه شیراز نیز برخی از خدمات بی‌نظیر نخبگان در استان و کشور را نام برد و با اشاره به اهمیت خودباوری و انگیزه‌، گفت: مستعدان‌برتر باید خود را در قبال ترویج و توسعة علم مسئول بدانند.

در این مراسم با اهداء لوح تقدیر و جوایزی از 9 نفر از رتبه‌های برتر کنکور سراسری، 9 نفر از مدال‌آوران المپیادهای علمی کشوری در سال تحصیلی 99-98، دو نفر از برگزیدگان رویدادهای تخصصی فن‌آورد و همچنین از بانوی ملی‌پوش پاراتکواندو (دارندة مقام اول مسابقات جهانی بلژیک سال 2020 در رشته پومسه ابداعی) تقدیر شد.

تاریخ انتشار : 1399/12/06
کد : 111091
تعداد بازدید: 206