مستعدان‌برتر با سازمان‌های بین‌المللی استانداردسازی آشنا شدند

وبینار آموزشی آشنایی با سازمان‌های بین‌‎المللی استانداردسازی و نحوه مشارکت در تدوین استانداردهای بین‌المللی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ به منظور افزایش توانمندی و مهارت مستعدان‌برتر و دانشگاهیان و دانش‌افزایی آنان دربارة موضوعات مرتبط با اشتغال و کسب‌وکار نوآورانه و فناورانه، وبینار آموزشی آشنایی با سازمان‌های بین‌‎المللی استانداردسازی و نحوه مشارکت در تدوین استانداردهای بین‌المللی به همت بنیاد نخبگان استان همدان و با همکاری با همکاری اداره‌کل استاندارد استان برگزار شد.

در این برنامه ابتدا نکاتی درباره آشنایی با سازمان‌های بین‌المللی استانداردسازی RISCAM.IEC.COPEX.OIML.ISO، ضرورت ایجاد سازمان‌های بین‌المللی و منطقه‌ای استانداردسازی و نحوه عضویت در آنها بیان شد و سپس مفهوم استاندارد بین‌المللی/ منطقه‌ای و نقش آن مورد بررسی قرار گرفت.

بیان مراحل تدوین، نحوه ارائه پیشنهادات تدوین و چگونگی مشارکت کشورها در تدوین استانداردهای استانداردهای بین‌المللی در سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی، از دیگر بخش‌های این برنامه بود.

در ادامه نیز ضمن تشریح تسهیلات برای شکل‌گیری نهادهای مشاوره به افراد و گروه‌های نخبه و صاحبان استعدادهای برتر از جمله مشاوره‌های معتمد حقوقی و کارآفرینی، نحوه تأسیس کمیته‌ای متناظر و چگونگی عضویت در آنها تبیین شد.

وبینار آموزشی آشنایی با سازمان‌های بین‌‎المللی استانداردسازی با تدریس و ارائه فرحناز قلاسی؛ مدیرکل دفتر مطالعات تطبیقی سازمان ملی استاندارد ایران برگزار شد.

تاریخ انتشار : 1399/11/08
کد : 110928
تعداد بازدید: 194