رییس بنیاد نخبگان استان ایلام:
شناسایی دقیق، پیش‌نیاز اثرگذاری نخبگان در جامعه است

صالحی‌پور با اشاره به اهمیت شناسایی دقیق نخبگان، گفت: شناسایی، هدایت و حمایت از نخبگان و استعدادهای‌برتر باید به یک فرهنگ در جامعه تبدیل شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ به منظور ایجاد و افزایش هم‌افزایی بین مستعدان و نخبگان و همچنین زمینه‌سازی برای شبکه‌سازی نخبگانی، نشست هم‌اندیشی استعدادهای‌برتر با رییس بنیاد نخبگان استان ایلام برگزار شد.

در این نشست، مژگان صالحی‌پور؛ رییس بنیاد نخبگان استان در خصوص نحوه استفاده از مزایا و تسهیلات بنیاد ملی نخبگان، گفت: این بنیاد امتیازاتی برای حمایت از تسهیلات و شناسایی دانش‌آموختگان برتر و توانمند دانشگاهی در نظر گرفته است و افرادی که امتیازات لازم را کسب کنند، می‌توانند هر ساله از این حمایت‌‌ها بهره‌مند شوند.

وی افزود: شناسایی، هدایت و حمایت از نخبگان و استعدادهای‌برتر باید به یک فرهنگ در جامعه تبدیل شود تا از این راه، زمینة لازم برای رفع مشکلات و چالش‌های موجود نیز فراهم شود.

صالحی‌پور با اشاره به لزوم الگوسازی از مفاخر بومی، اظهار داشت: برنامه‌های تکریم از سرآمدان و چهره‌های فاخر کشور، به منظور نشان دادن مسیر نخبگی، یکی از برنامه‌های اولویت‌دار بنیادهای نخبگان استانی است.

چگونگی ثبت‌نام در سامانة سینا، بارگذاری مدارک و روند اجرای آن، روش ثبت درخواست در این سامانه، روند شناسایی، هدایت نخبگان و مستعدان، کمک‌هزینه‌های اعطایی به دانشجویان و دانش‌آموختگان‌برتر دانشگاهی و برنامه‌های توان‌افزایی و مهارت‌آموزی، دیگر موضوعات این نشست بود.

تاریخ انتشار : 1399/11/08
کد : 110925
تعداد بازدید: 186