به همت بنیاد نخبگان استان اصفهان صورت می‌گیرد/
تعمیق باورهای دینی در دوره آموزشی «مبانی اندیشه اسلامی»

دوره آموزشی «مبانی اندیشه اسلامی» بر اساس سرفصل‌های کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن، به همت بنیاد نخبگان استان اصفهان برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ در ادامه برگزاری کارگاه‌های تربیتی و فرهنگی به منظور تعمیق باورهای دینی، دوره آموزشی «مبانی اندیشه اسلامی» بر اساس سرفصل‌های کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن، به همت بنیاد نخبگان استان اصفهان برگزار می‌شود.

در این دوره اصول اساسیِ اعتقادی دین، مبتنی بر آیات قرآن با دو سرفصل «طرح کلی اندیشه اسلامی» و «تطبیق مباحث طرح کلی در تاریخ اسلام و ایران» ارائه می‌شود.

این دوره، از سه‌شنبه؛ 21 بهمن‌ماه آغاز می‌شود و به صورت هفتگی ادامه خواهد یافت. علاقه‌مندان می‌توانند بریا کسب اطلاعات بیشتر و یا ثبت‌نام به سامانة بنیاد نخبگان استان اصفهان مراجعه کنند.

لازم به ذکر است، در کتاب «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن» اصول اساسیِ اعتقادی دین، مبتنی بر آیات قرآن به مخاطب عرضه شده‌ است؛ به طوریکه این اصول اعتقادی از سطح مفاهیم ذهنی خارج و رنگ و بوی عملی گرفته‌اند. این کتاب از جنس کتاب‌های کلامی نیست که روند اثبات و نفی در پیش گرفته باشد؛ بلکه اصول اصلی اندیشه اسلامی را از روی آیات قرآن و بر مبنای توضیح مسائل اساسی دین تبیین کرده ‌است.

تاریخ انتشار : 1399/11/05
کد : 110902
تعداد بازدید: 285