شنبه 8 آذر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

اهدای جایزه ۲۰۲۰ انجمن جهانی پیوند اعضا به برگزیده جایزه علامه طباطبایی ایران

سید علی ملک‌حسینی؛ برگزیده جایزه علامه طباطبایی موفق به کسب۲۰۲۰ جایزه انجمن جهانی پیوند  recognition awards شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ کنگره بین‌المللی انجمن پیوند (TTS) جایزه ۲۰۲۰ recognition awards خود را به دکتر سید علی ملک‌حسینی؛ برگزیده جایزه علاوه طباطبایی اهدا کرد تا از فعالیت‌های مستمر و موفقیت‌های برجسته این نخبه پزشکی ایرانی تقدیر کند.

این کنگره بین‌المللی هر ساله جایزه recognition awards را به افرادی که تأثیر عمده‌ای بر پیوند عضو در جهان داشته‌اند، اهدا می‌کند. بیست‌وهشتمین کنگره بین‌المللی انجمن پیوند (TTS) از ۲۴ شهریورماه به مدت سه روز به طور مجازی در حال برگزاری است.

کنگره بین‌المللی انجمن پیوند، تنها انجمن جهانی در زمینه پیوند اعضا است که همه رشته‌های مرتبط به این موضوع را در برمی‌گیرد و فرصتی مناسب برای به اشتراک گذاشتن دانش و دستاورد‌های جدید در زمینه اهدا و پیوند عضو است.

سید علی ملک حسینی یکی از اساتید پیشکسوت و چهره‌های برجسته پیوند اعضا در جهان است که در سال ۱۳۲۸ در روستای کوچکی در استان کهگیلویه‌و‌بویراحمد متولد شد. پس از فارغ‌التحصیلی از دانشگاه‌های علوم‌پزشکی تهران و شیراز، برای دوره پیوند کبد دانشگاه پیتزبورگ به ایالات متحده آمریکا عزیمت کرد.

ایجاد زیرساخت‌های لازم برای پیوند عضو از اهداکنندگان مرگ مغزی در ایران، یکی از مهمترین دغدغه‌های این نخبه ایرانی است. وی بزرگترین مرکز پیوند عضو جهان را به نام ابن‌سینا در شیراز اداره می‌کند.

بیش از ۹۶ درصد از پیوند‌های کلیه بیمارستان بوعلی سینا شیراز از اهداکنندگان مرگ مغزی است که این رقم در جهان کم‌سابقه است. همچنین این مرکز با انجام ۶۳۸ پیوند کبد، که ۹۳ درصد آن از اهدا کنندگان مرگ مغزی بود، در سال ۲۰۱۷ رکورد جهانی جدیدی ثبت کرد.

آموزش جراحان پیوند دیگر کشور‌ها به ویژه انجمن پیوند اعضا در خاورمیانه، تأسیس ۱۲ مرکز پیوند در ایران و سایر کشور‌ها و انتشار صد‌ها مقاله در مجلات بین‌المللی از دیگر دستاورد‌های مرکز تحت مدیریت دکتر ملک‌حسینی بوده است. در ژانویه ۲۰۲۰ نیز به وی جایزه همکار افتخاری کالج جراحان آمریکا اعطا شد.

بنیاد ملی نخبگان در سال‌ها گذشته به پاس خدمات ارزنده این استاد برجسته و برگزیده جایزه علامه طباطبایی، مراسم تقدیر و الگوسازی از وی را برگزار کرده است.

تاریخ انتشار : 1399/06/27
کد : 100213
تعداد بازدید: 341

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601