باسمه تعالی

شیوه‌نامة بهره ­مندی دانش ­آموختگان برترِ دانشگاهی از تسهیلات جذب در مؤسسه‌های علمی

(طرح شهید دکتر شهریاری)

 

برای دریافت شیوه‌نامه کلیک کنید

برای دریافت پرسشگان کلیک کنید (در دست اقدام)
 

شهید مجید شهریاری

شهید مجید شهریاری در کنکور سراسری سال 1363 با کسب رتبه دوم در سهمیه مربوطه در رشته الکترونیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر پذیرفته شد و پس از فراغت تحصیل در کنکور کارشناسی‌ارشد مهندسی هسته‌ای شرکت کرد و با کسب رتبه اول، تحصیلات خود را از سال 1369 در دانشگاه صنعتی شریف آغاز کرد. در سال 1371 نیز دوره کارشناسی‌ارشد خود را به پایان رساند و با توجه به کسب رتبه اول در دوره مذکور با استفاده از آیین‌نامه دانشجویان رتبه اول، در دوره دکتری علوم و تکنولوژی هسته‌ای دانشگاه صنعتی امیرکبیر پذیرفته شد. تحصیلات دوره دکتری خود را نیز در سال 1377 به پایان رسانده و از آبان ماه 1377نیز به عنوان عضو هیأت علمی در دانشکده فیزیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر، مشغول به کار شد. وی دروسی همچون فیزیک عمومی و پایه، فیزیک راکتور و دینامیک راکتورهای هسته‌ای را تدریس می‌کرده و چهار کتاب مرتبط با حوزه کاری خود تألیف نموده و چندین مقاله بین المللی در زمینه مهندسی هسته‌ای، در مجلات معتبر به چاپ رسانده است.

برگزاری دوره هایی چون «کارگاه آموزشی آشنایی با کدهای محاسباتی راکتورهای هسته ای» از جمله سوابق دکتر شهریاری است. یکی از طرح‌های مهم دکتر شهریاری، طراحی‌های تئوریک مربوط به ساخت نسل جدید راکتورهای هسته‌ای است که بازتاب زیادی نیز در مراکز علمی جهان داشت. او همچنین کارشناس ارشد مبارزه با کرم رایانه‌ای استاکس نت بود.

دکتر مجید شهریاری صبح روز دوشنبه 8 آذر ماه 89 در بلوار ارتش، مورد سوء قصد قرار گرفت و به مقام شهادت نائل آمد. پیکر وی پس از تشییع گسترده با حضور اساتید، دانشجویان، نهادهای علمی و مردم شهیدپرور ایران، در امام‌زاده صالح تهران دفن شد.[1]


[1] منبع: www.hawzah.net