پنج شنبه 3 مهر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

ستاری: ارزش افزوده حاصل از دانش اتفاقات بزرگی را در یزد رقم می‌زند

سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهوری در سفر به یزد از شرکت‌های دانش‌بنیان مستقر در شهرک صنعتی این استان بازدید کرد. ستاری در این بازدید به نگاه ایجاد شده در این استان برای ایجاد ارزش افزوده از دانش اشاره کرد و آن را عامل رشد و پیشرفت سریع استان دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بنیاد ملی نخبگان، در بخش نخست این سفر، فناوران شهرک صنعتی یزد میزبان ستاری شدند و دستاوردهای خود را نمایش دادند. ستاری در جمع این فناوران گفت: در این سفر برنامه‌های متعددی برای گسترش و توسعه فعالیت فعالان زیست بوم فناوری و نوآوری استان دنبال می‌شود. اتفاقات بزرگی در راه است و جهت گیری استان به سمت اقتصاد دانش بنیان نیز با سرعت در حال انجام است. موضوع مهمی که رشد و پیشرفت را برای یزد به همراه دارد.

 

معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به گردش مالی شرکت‌های دانش بنیان اشاره کرد و افزود: شرکت‌های دانش‌بنیان نیازمندی‌های عجیبی مانند فضای کار ندارند، محیط زیست را آلوده نمی‌کنند و ارزش آنها به دانشی است که تولید می‌کنند. این دانش زمانی که روی یک ماده اولیه قرار می‌گیرد ارزش افزوده بالایی ایجاد می‌کند. مواردی که برای جوانان تحصیلکرده و خصوصا در بحث اشتغالزایی آنها مهم است. این نگاه در استان یزد نیز شکل گرفته است و قطعا اتفاقات خوبی را رقم می‌زند.

 

گسترش فعالیت‌های فناورانه در استان در این سفر دنبال می‌شود. در ادامه این سفر ستاری از واحد رباتیک و تیم‌های فناور دانشگاه آزاد، نمایشگاه محصولات فناورانه و شتابدهنده سلول‌های بنیادی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد و خانه خلاق حیرانی بازدید می‌کند. همچنین آیین آغاز به کار مدرسه نوآوری یزد، آغاز عملیات اجرایی احداث پردیس جامع پارک علم و فناوری یزد و افتتاح شتابدهنده فرآیند افکار نو در پارک علم و فناوری استان از برنامه‌های دیگر سفر است.

در این سفر عملیات عمرانی پایلوت فناوری پردیس جدید پارک علم و فناوری یزد آغاز شد.

تاریخ انتشار : 1399/05/14
کد : 99989
تعداد بازدید: 217

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601