سه شنبه 17 تیر 1399

بنیاد ملی نخبگان

بنیاد نخبگان استانها

بنیاد نخبگان استانها

پیوندها

استاندار چهارمحال‌وبختیاری:
طرح شهید احمدی‌روشن منشاء تحولات مثبتی می‌شود

عباسی با اشاره به لزوم حمایت مالی استانداری از طرح شهید احمدی‌روشن، گفت: اجرای این طرح در استان منشاء تحولات مثبتی خواهد شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ جلسه کارگروه آموزش، پژوهش، فناوری و فناوری و نوآوری استان چهارمحال‌وبختیاری با حضور استاندار، رییس سازمان برنامه و بودجه، روسای دانشگاها و مراکز آموزش عالی، پارک علم و فناوری، مراکز تحقیقاتی و رییس بنیاد نخبگان استان تشکیل شد.

در این جلسه، عباسی؛ استاندار چهارمحال‌و‌بختیاری با مثبت‌ ارزیابی‌کردن طرح شهید احمدی‌روشن، گفت: اجرای این طرح در استان با همکاری دانشگاهیان و خبرگان می­تواند منشاء تحولات مثبتی هم در بُعد حل مسائل استان و هم کیفیت طرح­های پژوهشی استان باشد.

وی تأکید کرد: بخشی از بودجه­های پژوهشی استان برای اجرای طرح­هایی که متناسب با طرح احمدی‌روشن هستند، اختصاص یابد تا در کنار بودجه­ای که بنیاد ملی نخبگان برای این طرح­ها در نظر گرفته، بتواند به رسیدن به اهداف مد نظر این طرح کمک کند.

در ابتدای این نشست، مجتبی بنیادیان؛ رییس بنیاد نخبگان چهارمحال‌وبختیاری ضمن ارائه کلیات طرح شهید احمدی‌روشن، به تبیین اهداف و مراحل اجرایی این طرح پرداخت و خواستار جهت‌دهی طرح­های تحقیقاتی مصوب استان در قالب این طرح شد.

وی گفت: طرح شهید احمدی‌روشن یکی از طرح­های مهم و اثرگذار است که در صورت اجرای درست آن می­توان بسیاری از مسایل و مشکلات استانی، منطقه­ای و ملی را به دست نخبگان و خبرگان حل کرد.

بنیادیان به جنبه آموزشی این طرح اشاره و تصریح کرد: علاوه بر حل مسایل و مشکلات موجود در طرح شهید احمدی‌روشن، آموزش و هدایت دانشجویان مستعد نیز محقق می‌شود تا در آینده کشور نیرو مستعدی که توان لازم برای پژوهش و حل مسائل را دارد، در اختیار داشته باشد.

لازم به ذکر است، در این نشست حاضران خواستار اجرای طرح شهید احمدی‌روشن در قالب طرح‌های پژوهشی استان شدند و مقرر شد در دو کمیته پژوهش و فناوری، طر­ح­های پژوهشی که متناسب با طرح احمدی‌روشن هستند مشخص و به کارگروه جهت تصویب ارسال شوند.

 

تاریخ انتشار : 1399/04/09
کد : 99795
تعداد بازدید: 144

    تمامی حقوق متعلق به این سایت برای بنیاد ملی نخبگان محفوظ می باشد
آدرس: خیابان آزادی- بین خیابان نواب و رودکی- جنب کوچه طاهرنیا- پلاک 209 تلفن: 63478000 - 09601